Tancerka flamenco

Koncert - Walentynki w Blue Note: Flamenco Con Amor

2016-02-14 ( niedziela )
20:00
Blue Note Poznań Jazz Club, ul. Kościuszki 79 (gmach CK Zamek), Poznań

Kategoria: Muzyka Inne

Pełen emocji i namiętności wieczór flamenco, w którym zwycięża miłość! Znakomitym dopełnieniem tej muzycznej opowieści będzie występ tancerzy, którzy zaprezentują się w niezwykle ognistym, pełnym pasji tańcu flamenco.
Mateo EL Galito słowacki pianista, kompozytor, tancerz i śpiewak w jednej osobie. Utalentowany artysta i zarazem świetny pedagog.
Występował w spektaklu flamenco "Don Quijote" (Teatr Wustenrot, Bratysława), w musicalu "Carmen" (Teatr Muzyczny Karlin, Praga) oraz w programie "Simfonia Flamenca" z gośćmi Ramonem Martinez i Jesusem Corbacho oraz z Orkiestrą Symfoniczną Viva Musica (Bratysława). Jest liderem zespołu jazz-flamenco Remedios, z którym odbył wiele międzynarodowych tras koncertowych. Współpracował z takimi gwiazdami, jak Juan Polvillo, Ismail Fernandez, Pilar Ortega, Araceli de Alcala, Alberto Garcia, Maria Jose, Felix de Lola, Maria Angeles Gabaldon. Od 2004 roku nagrał 6 płyt, z czego ostatnią (oprawa muzyczna spektaklu "Carmen") dla czeskiego EMI.

Anna Iberszer - aktorka i tancerka. Absolwentka Wydziału Reżyserii Dźwięku Akademii Muzycznej oraz Szkoły Aktorskiej w Warszawie. Występuje gościnnie w warszawskim Teatrze Narodowym, Teatrze Syrena, Starym Teatrze w Krakowie, na stałe współpracuje z Teatrem Polonia, grając u boku Krystyny Jandy. Jest także choreografem oraz instruktorką tańca flamenco i tanga argentyńskiego. Swoje umiejętności taneczne doskonaliła u źródeł - w Sevilli i Buenos Aires, gdzie regularnie gości. Zagrała w kilkudziesięciu filmach i serialach, na scenie jest od ponad 12 lat. Zatańczyła u boku sław muzyki flamenco i tanga argentyńskiego. Pracuje przy produkcjach międzynarodowych, koncertując w Europie, USA i Argentynie.

Andrzej  Lewocki - gitarzysta flamenco. Swoją edukację muzyczną rozpoczął w szkole muzycznej w klasie gitary klasycznej. Pierwsze szlify flamenco nabierał pod okiem Marka Krajewskiego, założyciela pierwszej szkoły flamenco w Polsce (Studio Flamenco). Nabierał doświadczenia współpracując z większością muzyków, którzy w Polsce zajmują się flamenco. Uczył się od wielu hiszpańskich mistrzów. Jest laureatem  Międzynarodowego Konkursu Gitary Flamenco w Murcii im. Niño Ricardo (II miejsce). Brał udział w licznych warsztatach flamenco w kraju i za granicą. Jest założycielem Lubelskiej Szkoły Flamenco. Obecnie współpracuje z Tiento Flamenco, Noche de Boleros, Teatrem Tańca NTF, Studio Flamenco,  Mateo El Gallito (Duende), Los Bomberos, Tanto Flamenco, Anną Chodakowską, Teatrem Polonia, Teatrem Kamienica oraz Teatrem FlamencoArte. Nagrywa dla radia i telewizji, zapraszany jest także, jako muzyk studyjny.

Marek Fedor - perkusista, cajonista. Absolwent Akademii Muzycznej w Łodzi. Współpracuje z wieloma muzykami i zespołami: Viola Brzezińska,Olga Radwan-Szomańska, Patrycja Gola (GOSPEL RAIN), LUDOFONIARZE - projekt Pawła Steczkowskiego, Los Bomberos. Pasjonat muzyki, uwielbia koncerty, ważne dla niego jest doświadczenie muzyki na żywo. Jest najlepszym polskim cajonistą, łączącym umiejętnie świat muzyki flamenco i innych obszarów muzycznych.

Anna Iberszer - taniec flamenco, Mateo EL Galito - śpiew, taniec flamenco, Marek Fedor - cajon, Andrzej Lewocki - gitara flamenco i cajon

Bilety 35 zł

Bilety dostępne w: