w

Festiwal Polskiej Muzyki Współczesnej "Poznańska Wiosna Muzyczna"

14.03 – 21.03.2016

Największym świętem muzyki współczesnej w Wielkopolsce jest niewątpliwie Poznańska Wiosna Muzyczna, której pierwsza edycja miała miejsce w roku 1961 w Poznaniu, za sprawą jej twórcy - Tadeusza Szeligowskiego. Od ponad pół wieku festiwal prezentuje twórczość współczesnych kompozytorów w interpretacjach wybitnych wykonawców.

Obecnie - po kilku edycjach festiwalu jako biennale, Poznańska Wiosna Muzyczna powraca do cyklu corocznego. Jej misją jest przybliżenie publiczności muzyki współczesnej - zarówno klasyki XX wieku, jak i utworów najnowszych oraz jej twórców - przede wszystkim polskich, ale i kompozytorskie indywidualności ze świata - reprezentujących muzyczną różnorodność współczesności.

Program festiwalu kierowany jest do szerokiej publiczności - stałych melomanów, zaprzyjaźnionych z "Wiosną..." od dawna oraz tych nieśmiało przekraczających pierwszy raz próg sali koncertowej... Organizatorzy nie zapominają też o najmłodszych odbiorcach, przygotowując specjalnie dla nich koncerty i warsztaty, które cieszą się ogromnym zainteresowaniem.

Program festiwalu

Więcej informacji na kulturapoznan.pl

oprac.LT

Zobacz www.wiosnamuzyczna.pl/