Na zdjęciu Janek Zieliński

Koncert Noworoczny "Daj mi tę noc" w wykonaniu Janka Zielińskiego oraz Sławomira Sikory

18.01.2017
19:00

Podczas koncertu usłyszeć będzie można polskie i zagraniczne standardy muzyki rozrywkowej, niektóre w całkiem nowych aranżacjach.

Janek Zieliński wokalista, perkusista, kompozytor, autor i producent. Ze sceną związany praktycznie od dziecka do dnia dzisiejszego. Człowiek, który żyje  muzyką dla muzyki.Jak sam wspomina, perkusja to jego pierwsza życiowa miłość oraz pasja. Już jako nastolatek Janek był często zapraszany do wielu zespołów z którymi współtworzył bardzo wiele ciekawych projektów muzyczno-twórczych. Współpracował między innymi ze znaną grupą jazzową "Hazard" Krzesimira Dębskiego występującą w znanym poznańskim klubie "Od Nowa".Trzykrotnie wystąpił na Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Dwa razy z grupą "Bolter" i raz w roku 1991 pod własnym nazwiskiem w koncercie premier, zaśpiewał piosenkę w stylu Pop "Nie ufam Tobie".

Dużo czasu spędził w studiu nagrań, nagrywając już jako wokalista dziesiątki piosenek. Były głównie covery, ale również piosenki własne, w których był autorem zarówno słów jak i muzyki. Do dnia dzisiejszego w swoim prywatnym archiwum muzycznym Jaś uzbierał kilkadziesiąt piosenek nagranych swoim własnym, niewymuszonym głosem. Występował niemal w całej Polsce i wielu innych krajach takich jak: Australia, Stany zjednoczone, kanada, Meksyk, Portoryko, Wyspy Karaibskie czy Skandynawia.

Sławomir Sikora wybitny pianista, kompozytor, pedagog, absolwent Akademii Muzycznej w Poznaniu. Koncertuje w Polsce i za granicą. Współpracował między innymi z Towarzystwem Muzycznym im.Henryka Wieniawskiego w Poznaniu. Akompaniował śpiewakom operetkowym, klasycznym i rozrywkowym w Estradzie Poznańskiej. Realizował autorskie projekty pianistyczne i recitale w Skandynawii oraz na statkach wycieczkowych pod amerykańską banderą. Obecnie współpracuje z Piano Barem w Starym Browarze w Poznaniu, gdzie można wysłuchać standardów jazzowych, rozrywkowych i klasycznych w jego wykonaniu. Od wielu lat udziela lekcji gry na pianinie, akordeonie oraz naucza śpiewu estradowego. Wkrótce ukaże się jego płyta z kompozycjami do tekstów Tomasza Pawłowskiego. Komponuje również na zamówienie.

Od 1999 roku z sukcesem prowadzi Agencję Artystyczną pod własnym imieniem i nazwiskiem, która zajmuje się organizacją autorskich koncertów, recitali dla osób indywidualnych, firm oraz instytucji. Słynne stały się coroczne koncerty z udziałem jego uczennic i uczniów, które organizuje na zakończenie roku szkolnego. Na te szczególne wydarzenia zaprasza nie tylko rodziny, ale również znanych artystów, a ostatnio słynną wokalistkę i aktorkę kabaretową Julię Mikołajczak.

Bilety na koncert w cenie: 20 zł (przedsprzedaż) oraz 25 zł (w dniu koncertu) do nabycia w Osiedlowym Domu Kultury Pod Lipami oraz na www.biletyna.pl

Zobacz www.psmwinogrady.pl/domy-kultury/odk-podlipami/odk-podlipami-aktualnosci