z

UWAGA! Koncert został odwołany.

Specjalny urodzinowy wieczór, w czasie którego wystąpią Ares Chadzinikolau Trio (Greek Jazz) i Ares & the Tribe (Reggae Legend aLive) oraz DJ-e i przyjaciele jubilata.
Ares Chadzinikolau Trio - to fuzja greckiej tradycji, folku i współczesnego jazzu, z nutą romantycznej pianistyki, co daje nową jakość muzyczną łączącą różne wpływy kulturowe, o ogromnym ładunku emocjonalno-energetycznym, zaskakującą swym brzmieniem i solarnością. Podczas koncertu zaprezentują materiał z nowej płyty "GreekJazz II".

Ares & the Tribe - legenda polskiej sceny reggae. Nagrali 5 albumów, płyta "Great return" uzyskała status platynowej płyty, a "Jah Jah children" - nagrodę J. Owsiaka i XV Przystanku Woodstock, jako najlepszy polski zespół.
Zespół wspierał akcje charytatywne UNICEF-u m.in.: w Sudanie i na Haiti oraz Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Ostatnie klipy nagrane zostały na Jamajce, w Gambii, w Grecji, dla DutchGong i ZionRadio w Amsterdamie. W 2017 roku zespół obchodzi XV-lecie działalności.

Jah Ares - poeta, pianista, kompozytor, producent, wiceprezes ZG Związku Literatów Polskich w Warszawie, zasłużony dla kultury polskiej. Wykładowca Akademii Muzycznej im. I.J. Paderewskiego w Poznaniu. Syn pochodzącego z Grecji poety, pisarza i historyka literatury, Nikosa Chadzinikolau. Koncertował także z Eleni, J.Ikonomu i P.Raptisem.

W roku 2007, po powrocie z USA, założył AristonRRStudio. W roku 2011 był finalistą The Voice of Poland. Nagrał 21 płyt (dwie platyny), nakręcił 17 wideoklipów, wydał 33 książki, napisał 200 utworów na fortepian i 170 piosenek w języku polskim, greckim i angielskim. Stworzył także projekt edukacyjny dla dzieci Ares i Maluchy, z którym koncertował i nagrał dwie płyty. Od 2014 roku nawiązał stałą współpracę z ojcem polskiego wideoklipu Janem Paszkiewiczem - YachFilm.

opr.sw

Zobacz bluenote.poznan.pl/