z

Gooral - koncert

2017-04-07 ( piątek )
19:30
Blue Note Jazz Klub, ul. Kościuszki 79 (gmach CK Zamek), Poznań

Kategoria: Muzyka

Gooral, czyli Mateusz Górny, to urodzony w Bielsku-Białej producent muzyczny, który zasłynął dzięki oryginalnemu łączeniu muzyki elektronicznej, drum'n'bass i dubstepu z etniczną muzyką góralską.
Najpierw wystąpią zespoły w finale konkursu Studencka Wiosna, a później - Gooral!

Kariera muzyczna Goorala zaczęła się w 2003 r., kiedy jego remiks "Whola lotta love" Led Zeppelin zadebiutował na drugim miejscu w notowaniach radia Bis. Gooral do dzisiaj się zastanawia czy prośba zdjęcia go z anteny to był szacunek dla Led Zeppelin czy zwykły strach...

Prawdziwą popularność Gooralowi przyniósł Psio Crew - czyli elektro-góralska kapela, którą założył w 2004 r. razem z Maciejem "Kamerem" Szymonowiczem i z którą wydał krążek "Szumi Jawor Soundsystem". W 2008 r. Gooral odchodzi z zespołu po to by w 2015 r. wrócić i reaktywować zespół.

To co się działo do tej pory wokół Goorala to jeszcze jednak nic w porównaniu z tym jaki szał nastąpił wokół niego po wydaniu debiutanckiej płyty Ethno Elektro w 2011 r., na której znalazło się 14 kawałków, w tym największy hit Goorala - "Karczmareczka".

Bilety- 35 zł, 15 zł - studencki, miejsca siedzące +10 zł (tylko antresola).

opr.sw

Bilety dostępne w:

Zobacz bluenote.poznan.pl/