muzyk gra na fortepianie

Młodzi wirtuozi na Szachownicy IX edycja

26.03 – 25.06.2017
16:00

26 marca rozpocznie się 9. edycja Młodych wirtuozów na Szachownicy. Tym razem najzdolniejsi poznańscy muzycy młodego pokolenia zaprezentują się w zespołach: od duetów przez big-band, po 40-osobowy występ musicalowy! Posłuchać ich będzie można w każdą ostatnią niedzielę miesiąca aż do wakacji, a pomiędzy ich koncertami w pozostałe niedzielne popołudnia dla gości Starego Browaru grać będzie Sławomir Sikora.

26 marca - Standardy muzyki jazzowej w wykonaniu big-bandu

Big-Band Poznańskiej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II st. im. Mieczysława Karłowicza w Poznaniu, który w swojej ponad dziesięcioletniej działalności zagrał kilkadziesiąt koncertów w Polsce i za granicą, m.in. "Koncerty Gwiazdkowe" w Auli UAM oraz występ podczas "Europejskich Spotkań Młodzieży". W Starym Browarze wystąpi po raz pierwszy i zaprezentuje najbardziej znane standardy jazzowe pod dyrekcją Mariusza Pikulskiego.

30 kwietnia - Muzyka kameralna w wykonaniu duetów, trio i kwartetów, część 1

Swoje umiejętności zaprezentują uczniowie Zespołu Szkół Muzycznych w Poznaniu. Usłyszeć będzie można m.in. duety wiolonczelowo-gitarowe, gitarowo-fletowe, fletowo-fortepianowe oraz tria na instrumenty dęte drewniane oraz smyczkowe z fortepianem.

28 maja - finał musicalu "Megaprodukcja"

Adaptacja i reżyseria - Eugeniusz Zdański

Kierownictwo muzyczne - Joanna Karpacz-Kowalkowska

Przygotowanie chóru - Laura Stieler

Najbardziej spektakularne wydarzenie dotychczasowych edycji Młodych wirtuozów na Szachownicy. Musical "Megaprodukcja" powstał na podstawie "Producentów" Mela Brooksa.

"Trzeba znaleźć beznadziejny scenariusz, zaangażować fatalnego reżysera, nieudolnego scenografa, choreografa, śpiewaków i muzyków z łapanki oraz artystów, których wywalono ze wszystkich teatrów za brak talentu. To będzie wielka klapa! To padnie na premierze!" - zgodnie ze starą zasadą Monty'ego Python'a: "im bardziej nie wychodzi, tym bardziej robi się śmiesznie", starannie zaplanowana klapa premiery staje się wielkim sukcesem.

W Starym Browarze zaprezentowana zostanie finałowa scena musicalu, w którym wystąpi ponad 40 uczniów i absolwentów Wydziału Wokalnego Państwowej Szkoły Muzycznej II st. im. Fryderyka Chopina oraz chóru Zespołu Szkół Muzycznych w Poznaniu.

25 czerwca - Muzyka kameralna w wykonaniu duetów, trio i kwartetów, część 2

Ponownie pasjonaci muzyki klasycznej będą mogli usłyszeć szerokie spektrum utworów - od J. S Bacha po Astora Piazzollę w wykonaniu  m.in. duetów gitarowych, fortepianowych, zespołów dętych i smyczkowych. Nie zabraknie też najsłynniejszego kwartetu wszech czasów, czyli "Eine Kleine Nachtmusik" Mozarta.

kwiecień-czerwiec 2017, niedziele, godz. 16:00 - Muzyczne podróże ze Sławomirem Sikorą

Występy młodych muzyków, przeplatane będą występami Sławomira Sikory, pianisty, który swoim niekończącym się repertuarem przez dwie dekady bawił gości luksusowych statków pasażerskich pływających po całym świecie. To kolejny cykl koncertów wytrawnego poznańskiego pianisty. W ubiegłym roku jego występy na Szachownicy spotkały się z dużym zainteresowaniem i aplauzem publiczności.

Tradycyjnie na słuchaczy będą czekać miejsca siedzące na zaaranżowanej specjalnie widowni oraz w okolicznych lokalach: Petit Paris, lodziarni Ghiacci czy otwierającej się na przełomie marca i kwietnia przy Szachownicy Cukierni Karpicko.

Zobacz www.starybrowar5050.com/