fotografia z Janem Peszkiem

Silberman and three of a perfect pair - koncert

24.04.2017
20:00

Oryginalna, oscylująca wokół improwizacji muzyka plus poezja Krystyny Miłorzębskiej interpretowana na żywo przez mistrza słowa - Jana Peszka. Poetka także będzie obecna na koncercie!

Silberman to nazwa, która przylgnęła do Łukasza Stworzewicza i jego kolejnych projektów, a tych trzech z idealnej pary, to według waszego wyboru - sami muzycy, albo oni ze wspaniałym głosem tego trzeciego, który jest pierwszym - Jana Peszka.

"Proponujemy garść muzyki, trochę dziwnej i trochę niezwykłej... Muzyki splątanej jak poezja Miłobędzkiej, której słowa i treści tworzone są bez nadmiernego zwracania uwagi na reguły i formę. Nasza muzyka trochę taka jest, oscyluje wokół muzyki improwizowanej, ale nie pogardza »I'm Deranged« (David Bowie), czy »La mamma morta« (Umberto Giordano)" - napisali o swoim nowym projekcie stojący za nim młodzi twórcy: pianista Mateusz Gawęda, kontrabasista Kuba Mielcarek i perkusista Łukasz Stworzewicz.

Bohaterką jest również poetka Krystyna Miłobędzka, której poezje utrwalił na płycie aktor Jan Peszek. "Muzykę Silbermana można określić jako schizofreniczne skupienie dwóch najistotniejszych dla mnie elementów: serca i bezlitosnej matematyki" - wyjaśnia Łukasz Stworzewicz.

Bilety - 45 zł.

opr.sw

Bilety dostępne w:

Zobacz bluenote.poznan.pl/