Edi Nulz

Pierwotnie mieli być zespołem grającym koncert dyplomowy Valentina Schustera na Uniwersytecie Muzycznym w Grazu. Reakcje na ten koncert były na tyle pozytywne, że zespół we wrześniu tego samego roku udał się do studia, żeby nagrać pierwszą płytę "Jetzt" ("Teraz"), która się ukazała w lutym 2012 roku nakładem austriackiej wytwórni Sessionwork Records.
W następnych latach zespół występował w Austrii, Niemczech, Szwajcarii i innych krajach europejskich, jak i w Izraelu w takich miejscach, jak m. in. Porgy & Bess w Wiedniu, Stockwerk w Grazu, Jazzwerkstatt w Bernie, festiwal Jazzbrücke Vysocina, Ammertöne Festival Weilheim,...

W listopadzie 2013 roku ukazał się drugi album "Ultrakarl" ("Ultrakarol"), również nakładem Sessionwork Records.

Pod koniec 2013 roku rozpoczęła się współpraca z aktorką Adele Neuhauser ("Tatort Wien", "Cztery kobiety i pogrzeb") przy projekcie "Die Letzten ihrer Art" ("Ostatni tego gatunku"). To muzyczne czytanie tekstów kultowego brytyjskiego autora Douglasa Adamsa ("Autostopem przez Galaktykę") i muzyką zespołu Edi Nulz.

W lutym 2016 roku Edi Nulz wydał swój trzeci album "An der vulgären Kante" ("Na krawędzi wulgarności") nakładem szwajcarskiej wytwórni "Unit Records". Jak już poprzednie albumy, również ten zawiera wyłącznie kompozycje własne członków zespołu, ale tym razem pojawiły się też utwory pisany wspólnie.

Siegmar Brecher - klarnet basowy
Studiował grę na saksofonie jazzowym na Uniwersytecie Muzycznym w Grazu u prof. Karlheinz Miklin oraz na Uniwersytecie Muzycznym w Wiedniu u Klausa Dickbauera, a także - u Dicka Oattsa w Nowym Jorku.
Niezależny muzyk, założyciel i członek szeregu formacji, poza tym założyciel i kierownik cyklu koncertowego Fat Tuesday (2005-2011) oraz festiwalu i platformy muzycznej Jazzwerkstatt Graz (od 2007).
Występował między innymi w: Austrii, Niemczech, Szwajcarii, Słowenii, Chorwacji, Serbii, Czechach, Słowacji, Polsce, Norwegii, Portugalii, Grecji, Meksyku, Kazachstanie, Chinach oraz we Włoszech.

Julian Adam Pajzs - gitara
Uczył się gry na gitarze u Klausa Härtla, Martina Scalesa, Conrada Schrenka, Guido Jeszenszky'ego, Dietmara Kresa, Wolfganga Muthspiela, Johna Abercrombie, Hugo Gonzalesa Zurrita, Petera Bernsteina, Franka Möbusa. Z wyróżnieniem ukończył studia licencjackie na Uniwersytecie Muzycznym w Grazu oraz magisterskie w Wyższej Szkole Muzycznej w Weimarze u Franka Möbusa. Od 2011 roku wykłada na Nordic Grooves Workshop.
Komponował muzykę filmową do "Unter Strom" oraz teatralną do "Suburbia" (TIP Graz, reżyseria Igor Bauersim). Od 2011 roku mieszka w Berlinie.

Valentin Schuster - perkusja
Z wyróżnieniem ukończył studia licencjackie na Uniwersytecie Muzycznym w Grazu u Howarda Curtisa i Wolfganga Tozziego, studia magisterskiego ukończył także z wyróżnieniem u Howarda Curtisa.
Od 2011 roku jest współorganizatorem warsztatów Nordic Grooves w Heidenreichstein (Dolna Austria).
Występy w całej Europie, w Izraelu, Chinach i Japonii, m.in. z takimi muzykami, jak: Bob Brookmeyer, Don Menza, Fritz Pauer, Juan Garcia-Herreros, Klaus Dickbauer, Jim McNeely.
Mieszka i pracuje w Berlinie.

Bilety - 30 zł, 20 zł - studenckie, uczniowskie, seniorskie.

opr.sw

Bilety dostępne w:

Zobacz bluenote.poznan.pl/