z

Low Roar - koncert

2017-06-08 ( czwartek )
21:00
SPOT, ul. Dolna Wilda 87

Nowy album Low Roar "Once In A Long, Long While..." - europejska premiera wydawnictwa już 5 maja! 
 Twórcą Low Roar jest charyzmatyczny Ryan Karazija - urodzony w Kalifornii singer - songwriter, w którego żyłach płynie wybuchowa mieszanka krwi meksykańskiej i litewskiej. Ryan jest blisko związany z Polską, ma tu wielu przyjaciół, co znalazło odzwierciedlenie w tytułach takich piosenek z nowego albumu jak "Gosia" czy "Poznań". W czerwcu nad Wisłą zagra trzy koncerty: 8.06 w Poznaniu (Spot),9.06 w Warszawie (Niebo) oraz 10.06 podczas festialu Seazone w Sopocie. 
Utalentowany muzyk, niespokojny duch, pełen pasji obieżyświat - niezwykła osobowość Ryana znajduje odbicie w jego znakomitej twórczości. W 2010 Karazija przeprowadził się z rodzimych Stanów do Reykjaviku, gdzie nagrał swój debiutancki krążek "Low Roar". Płyta przyniosła mu rozgłos na świecie i zaproszenia na największe festiwale: Eurosonic, The Great Escape czy ATP. Ryan nawiązał też współpracę z legendarnym japońskim twórcą gier video Hideo Kojimą - muzyka Amerykanina trafiła do kultowej gry "Death Stranding" (z udziałem Normana Reedusa, Madsa Mikkelsena i w reżyserii Guillermo del Toro). Album "Low Roar" zyskał miliony odsłuchań w serwisie youtube, zaś recenzenci chwalili płytę porównując poetykę Low Roar do piosenek Radiohead, Sigur Ros czy Bon Iver. Ryan po premierze znów ruszył w drogę - od Meksyku przez Skandynawię po Polskę, gdzie spędza parę miesięcy w roku. Tu zagrał też wyprzedaną mini-trasę koncertową oraz wystąpił na poznańskim festiwalu "Malta" i białostockim "Halfway".
Szczęśliwie ten romantyczny wagabunda znalazł również czas, by nagrać kolejny świetny album. Płyta "Once In A Long Long While..." powstawała w studio w Walii z udziałem bliskiego przyjaciela Ryan'a - Mike'a Lindsaya (Tunng) i pod okiem uznanego producenta Andrew Schepsa (m.in. Red Hot Chili Peppers, Adele, Hozier). Gościnnie na krążku słychać też piękny wokal islandzkiej wokalistki Jófríður Ákadóttir (JFDR, Pascal Pinon), która śpiewa w singlowym utworze "Bones". "Once In A Long..." to płyta prosta, szczera i pełna emocji: 
" Nie myślałem zbyt długo o tym, jaki album chcę nagrać. Po prostu musiałem wyrzucić z siebie te piosenki. W ten sposób na bieżąco dokumentowałem swoje życie" - mówi Ryan. 

Bilety - 45 zł.

opr.sw

Bilety dostępne w: