a

Kanadyjski duet harfowo-skrzypcowy - Valérie Milot & Antoine Bareil (cykl Bezsenność)

2017-06-24 ( sobota )
20:00
Fort VI, ul. Dojazd/Lutycka, Poznań

Kategoria: Muzyka

Będzie to pierwszy koncert tej wyjątkowej pary artystów w Polsce i jedyne w swoim rodzaju wydarzenie, które odbędzie się w malowniczych wnętrzach Fortu VI. Valérie Milot słynie z niezwykłego instynktu muzycznego oraz świetnych interpretacji utworów, zarówno tych należących do kanonu literatury harfowej, jak i ciekawych transkrypcji muzyki popularnej na harfę. W 2008 roku została pierwszą od niemal 100 lat harfistką, którą nagrodzono prestiżową nagrodą Prix d'Europe. Cechuje ją nieskazitelna technika oraz własny styl gry, które wbrew stereotypowym opiniom na temat delikatności i romantyczności instrumentu pozwalają artystce przedstawić harfę, jako instrument wielobarwny i bogaty wyrazowo. Valérie Milot jest solistką w orkiestrze kameralnej Violons du Roy. Antoine Bareil to wszechstronny skrzypek-kameralista, ale także utalentowany kompozytor (m.in. muzyki filmowej) i aranżer. Ukończywszy Konserwatorium Muzyczne w Trois-Rivières oraz studia na Uniwersytecie Mozarteum w Salzburgu, koncertował z wieloma orkiestrami w Kanadzie, USA i Europie. Na co dzień członek kwartetu Quartango, pierwszy skrzypek Laval Symphonic Orchestra.

To pierwsza spośród trzech letnich propozycji koncertowych Towarzystwa Muzycznego im. Henryka Wieniawskiego z Poznania. Koncert odbędzie się w ramach nowego mini-cyklu pt. "Bezsenność", którego wspólnym mianownikiem w tym roku są skrzypce oraz nietypowe lokalizacje koncertowe. Fort VI to jeden z osiemnastu fortów wchodzących w skład Twierdzy Poznań. Znajduje się na Podolanach, przy ulicy Lutyckiej 115 i został zdobyty szturmem podczas bitwy o Poznań, 6 lutego 1945 r.. Tym razem, by dostać się do wnętrz Fortu VI, wystarczy kupić bilet na koncert!

Po koncercie (ok. godz. 22:00) istnieje możliwość zwiedzania fortu z przewodnikiem. Zainteresowanych prosimy o zakup biletu na koncert w cenie 50zł.

Dojazd do Fortu VI drogą forteczną (przedłużenie ul. Dojazd) i drogą rokadową (ul. Lutycka, ul. Lechicka).

Bilety na sam koncert w cenie 45 zł już dostępne.

_
oprac.LT

Bilety dostępne w: