Zbigniew Namysłowski

Zbigniew Namysłowski Quintet - koncert

2017-06-24 ( sobota )
20:00
Blue Note Jazz Klub, ul. Kościuszki 79 (gmach CK Zamek), Poznań

Kategoria: Muzyka

Kwintet legendy polskiego jazzu zaprezentuje materiał z ostatniej płyty Zbigniewa Namysłowskiego "Polish Jazz - YES!", która ukazała się w zeszłym roku, w 77. urodziny muzyka.
Zbigniew Namysłowski urodził się w Warszawie 9 września 19939. Naukę gry na fortepianie, a później na wiolonczeli pobierał w szkołach muzycznych Krakowa i Warszawy. I właśnie wiolonczela była pierwszym instrumentem, na którym wystartował jako jazzman. Było to w 1957 r. w Klubie Studenckim Hybrydy i później na Festiwalu Muzyki Jazzowej w Sopocie.

Początkowo fascynował go jazz tradycyjny, a puzon (wiolonczela poszła w odstawkę) był instrumentem, na którym grał w znanych polskich zespołach dixielandowych. Był liderem Modern Dixielanders.

Potem odkrył jazz nowoczesny i rozpoczął karierę saksofonisty. Grał na prawie całym świecie - we wszystkich krajach Europy oraz USA, w Kanadzie, Indiach, Australii, Nowej Zelandii, Izraelu, Kubie, Meksyku, Brazylii, Kuwejcie, Szwecji, Austrii, Południowej Afryce.

Wydał około 30 płyt autorskich. Wiele z nich wydanych za granicą. W Anglii "Lola" - pierwsza polska płyta wydana poza granicami kraju, "Song Of The Pterodactil" ze słynnym Tonym Williamsem (Miles Davis Quintet) na bębnach, we Włoszech "1,2,3,4...", w Niemczech "Jasmin Lady", "Live In Balver Hoehle", w USA "Namyslovski" i "Air Conditio".

Bilety - 65 zł.

opr.sw

Bilety dostępne w:

Zobacz bluenote.poznan.pl/