a

Kulturalny Stary Rynek - weekend nr 3

2017-07-14 ( piątek ) – 2017-07-16 ( niedziela )
Scena na Quadro, Stary Rynek

W najbliższy weekend odbędą się trzy koncerty:
14 lipca, godzina 19:00, Scena na Quadro - Part of the kitchen - koncert
15 lipca, godzina 19:00, Scena na Quadro - LIMBOSKI - koncert
16 lipca, godzina 16:00, Scena na Quadro - Patryk Rynkiewicz Electric Project - Koncerty Jazzowe na Quadro - Stowarzyszenie Jazz Poznań

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest darmowy!

  • Patryk Rymkiewicz Electric Project - Koncerty Jazzowe na Quadro.

Projekt stworzony z inicjatywy trębacza i kompozytora Patryka Rynkiewicza, aktywnego uczestnika poznańskiej sceny jazzowej. Jest członkiem zespołów takich jak: Fubar, Przed Wschodem Słońca, Ulyana Ethno Quintet, Anomalia. Muzyka wykonywana przez kwartet to głównie kompozycje autorskie inspirowane przestrzennymi brzmieniami nawiązującymi do estetyki skandynawskiej oraz zespołów z pogranicza muzyki rockowej. Piękne melodie z towarzyszeniem ambientowych brzmień w połączeniu z rockową pulsacją i energią tworzą zamkniętą całość. Brzmienia gitar oraz trąbki często wspomagane elektroniką, zawierają dużo przestrzeni interpretacyjnej oraz swobodnych form improwizowanych. Dzięki temu każdy koncert niesie ze sobą dużą dawkę energii.

  • Part of the kitchen - Scena na Quadro

Part of the kitchen, to zespół, który połączyła miłość do jedzenia, bycia razem i muzyki. Ich twórczość rozpoczęła się w kuchni, w starej kamienicy na 3 piętrze, gdzieś między kredensem, a regałem z piklami. Tematyka utworów jest bardzo prosta i uniwersalna - dotyczy bycia z drugim człowiekiem i z samym sobą. W kawałki z kuchni, wpisany jest przekaz o sprawach, relacjach i emocjach, o które rozbija się czasem każdy z nas. Zespół tworzą: Anna Prętka, Margarita Nowak, Mateusz Straszewski, Paweł Wojciechowski, Piotr Mazi Mazurek

  • LIMBOSKI (Polska) - Scena na Quadro

Jak krótko opisać zespół LIMBOSKI? To nowy majstersztyk piosenki - i krócej już nawet nie wypada. Mimo, że nazwa zespołu wiąże się ze stanem ogólnego zawieszenia (bo tyle i aż tyle właśnie oznacza słowo limbo), to na przekór twardo wkroczyli na rynek i dobrze wiedzą, co mają do zaoferowania. Jasno mówią sami o sobie - "LIMBOSKI to zespół wyjątkowych muzycznych osobowości tworzących zwyczajnie zaje... muzę". Proponujemy przekonać się o tym osobiście.

LIMBOSKI przyzwyczaił wszystkich, że co roku zaskakuje świeżymi pomysłami. W krótkim przeglądzie twórczości trudno nie wspomnieć o całej masie sukcesów. Wędrując do samych początków czyli płyty "Cafe Brumba" z knajpowymi balladami, odkrywamy niezapomniany przez wielu utwór "Piosenka dla mężatki". Nagły zwrot w stronę estetyki lo-fi i bluesowa w "Tribute to Georgie Buck", (swoją drogą nominowany do Fryderyków 2012) to kolejne interesujące zagranie LIMBOSKIEGO. W międzyczasie olśniewający występ w znanym programie telewizyjnym z nie do końca "telewizyjną piosenką" - "Czarny Otello" - i kolejny piękny sukces.

_
akt.LT