Tribute to Amy Winehouse

Tribute to Amy Winehouse - koncert

2017-09-01 ( piątek )
Blue Note Jazz Klub, ul. Kościuszki 79 (gmach CK Zamek), Poznań

Zespół powstał w listopadzie 2013 roku w Zielonej Górze z inicjatywy przyjaciół - Agaty Gołemberskiej, wokalistki, autorki tekstów, artystki o wyjątkowym kunszcie wokalnym oraz Rafała Jędrucha - saksofonisty, pełniącego rolę kierownika artystycznego formacji.

Tribute to Amy Winehouse to projekt poświęcony artystce, która na stałe wpisała się w karty historii muzyki i ludziom kochającym jej twórczość, zależy na tym, żeby ona i jej muzyka wciąż były żywe i w dalszym ciągu docierały do serc ludzi, którzy ją uwielbiali.

Muzycy chcą oddać hołd wielkiej artystce i człowiekowi, którą była przedwcześnie zmarła Amy Winehouse.

Na repertuar zespołu składają się kompozycje z różnych okresów twórczości artystki. Znajdują się wśród nich takie sztandarowe hity jak "Rebab", "Back to Black", "Valerie" i wiele innych. Elementem łączącym, tożsamym z twórczością Amy Winehouse, jest stylistyka wykonania oraz oryginalna obsada instrumentalna (rozbudowana sekcja dęta, poszerzona sekcja rytmiczna, wokaliści w chórku towarzyszącym, a przede wszystkim charyzmatyczna, niezwykle oryginalna i wyjątkowa wokalistka). Celem formacji nie jest kopiowanie zespołu Amy Winehouse i jej samej, a ukazanie jej twórczości w indywidualny sposób, zachowując swoją tożsamość.

Bilety - 30 zł.

opr.sw

Bilety dostępne w:

Zobacz bluenote.poznan.pl/