El Tango

El Tango to jeden z lepszych na świecie duetów wykonujących zarówno kompozycje mistrzów tanga: Piazzolli, Ramireza, Scarpino-Caldarelli, Schiffrin, Bacalova i Palloniego, jak i własne kompozycje.

  • Mario Stefano Pietrodarchi naukę gry na akordeonie i bandoneonie rozpoczął w wieku 9 lat, z wyróżnieniem ukończył studia na Akademii Muzycznej w Rzymie, a swoje umiejętności doskonalił na kursach mistrzowskich prowadzonych przez takich wirtuozów jak: J. Mornet, W. Zubitsky, A. L. Castaño, C. Rossi, Y. Shishkin, M. Pitocco.

Jego błyskotliwa i interpretacyjnie wyrafinowana gra wielokrotnie znajdowała uznanie jurorów konkursów muzycznych. Spośród wielu nagród zdobytych na krajowych i międzynarodowych konkursach uwagę zwracają pierwsze miejsca w konkursach: Città di Latina (1996, 1997); Città di Montese (1997); S. Bizzarri di Morro D'Oro (1997); Città di Rieti (1999) oraz I nagroda "Adamo Volpi" w konkursie Città di Loreto (2000) i Światowe Trofeum C.M.A. w Lorient we Francji (2001).

Od kilkunastu lat Mario Stefano Pietrodarchi prowadzi intensywne i pełne sukcesów życie koncertowe. Występował w wielu krajach Europy, Azji i Ameryki Północnej. Artysta jest zapraszany do współpracy przez słynne teatry i orkiestry. Wziął udział wspólnie z A. Bocellim, A. Gheorghiu i A. Griminelli w koncercie poświęconym ofiarom trzęsienia ziemi w Abruzzo, który odbył się w rzymskim Koloseum 25 maja 2009. Z Andreą Bocellim wystąpił również w jego rodzinnym mieście Lajatico w 2013 r. oraz w Istambule w 2014 r. Pojawił się także gościnnie w nagranym przez Bocellego DVD Love in Portofino.

  • Luca Lucini rozpoczął naukę gry na gitarze klasycznej w wieku 8 lat u Massimo Ferrari, studiował u Giampaolo Bandi i Giovanniego Puddu, uczęszczał na klasy mistrzowskiej do Paolo Pegoraro, Aniello Desiderio, Alvaro Pierri, Tillman Hoppstock, Oscar Ghiglia i Trio di Parma.

Jest zwycięzcą wielu konkursów muzycznych, regularnie występuje jako gitarzysta solowy, a także współpracuje z najlepszymi muzykami, takimi jak skrzypkowie Marco Fornaciari oraz Nobuhiko Asaeda. Koncertował w Europie i Azji.

Lucini jest dyrektorem artystycznym Musical Evenings in Salò i Advanced Guitar Courses w Tignale. Luca Lucini gra na gitarze wykonanej przez Portugalczyka Ferdinando Lima.

Bilety w cenie 80 zł.

_
opr.LT

Bilety dostępne w: