Ed Cherry

Ed Cherry : Top Jazz w Blue Note - koncert

18.11.2017
20:00

Jeden z najlepszych nowojorskich gitarzystów jazzowych (znany między innymi z wieloletniej współpracy z trębaczem Dizzym Gilespie) wystąpi z towarzyszeniem wytrawnych polskich jazzmanów.

Ed Cherry występował w kwartecie Gillespiego, w big bandzie oraz w The United Nation Orchestra, której płyta "Live at Royal Festival Hall" (Enja) zdobyła nagrodę Grammy. Współpracował również z wieloma innymi wybitnymi wykonawcami jazzowymi jak Paquito D"Rivera, Henry Threadgill, John Patton, Jon Faddis, Hamiet Bluiett i Paula West. W latach 1997-1998 Cherry współtworzył latynoski jazz band Crisol, którego liderem był Roy Hargrove, i z którym występował w Havanie na Kubie. Obecnie jest liderem kilku własnych formacji i występuje niemal pod każdą szerokością geograficzną, od Ameryki przez Europę, aż po Azję (w 2002 roku brał udział w Vodaphone Madarao Jazz Festival w Japonii).

Kajetan Galas - organista, pianista, lider autorskiej formacji Organ Spot, z którą wydał debiutancki album w 2012 roku; Absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie dr. Piotra Wyleżoła, studiował także w ArtEZ Enschede - jedynej szkole w Europie kształcącej w kierunku organów Hammonda; absolwent Krakowskiej Szkoły Jazzu i Muzyki Rozrywkowej. Laureat wielu nagród konkursach jazzowych: m.in. na Jazz nad Odrą, Tarnów Jazz Contest, Międzynarodowym Konkursie Improwizacji Jazzowej w Katowicach, czy Young Best Jazz. Stypendysta Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Laureat nagrody fundacji My Polish Heart, wielokrotny stypendysta rektora Akademii Muzycznej w Krakowie.

Arek Skolik - zajmuje czołowe miejsca w ankiecie pisma "Jazz Forum" jako perkusista jazzowy. Należy do grona muzyków, którzy nie starają się być nowatorscy za wszelką cenę, raczej chyli on czoła przed dziesięcioleciami tradycji, starając się wpisać w nią swój muzyczny temperament. To nieprzeciętnie muzykalny perkusista o doskonałym warsztacie i poczuciu swingu, co stawia go wśród grona najlepszych perkusistów w kraju. Lista jego współpracowników jest bardzo długa i obejmuje zdecydowaną większość najlepszych polskich jazzmanów. Od wielu lat nagrywał i koncertował z czołówką polskich muzyków jazzowych takich jak: Wojciech Karolak, Jarosław Śmietana, Janusz Muniak i wielu, wielu innych. Jesienią 2016 na Festiwalu "Rawa Blues" w Katowicach grał z Keb'Mo.

Bilety:

  • 50 zł (I pula - wyczerpane)
  • 70 zł (II pula)

_
opr.sw akt.LT

Bilety dostępne w:

Zobacz bluenote.poznan.pl/