SanLuisTango

Koncert zespołu SanLuisTango

2018-04-05 ( czwartek )
19:30
Blue Note Poznań Jazz Club, ul. Kościuszki 79 (gmach CK Zamek), Poznań

Kategoria: Muzyka

Zespół SanLuisTango z samego serca Argentyny! Repertuar opiera się na tangach najsłynniejszych kompozytorów, takich jak Anibal Troilo, Francisco Canaro, Astor Piazzolla czy Osvaldo Pugliese. Zespół tworzą wybitni argentyńscy instrumentaliści, śpiewacy i tancerze tanga o międzynarodowej renomie.

Formacja założona w 2006 roku rusza w dziewiątą trasę koncertową w świat. Poprzednie osiem spotkało się z wyjątkowo ciepłym odbiorem publiczności.

W 2016 roku SanLuisTango został nominowany do USA Fox Music Awards w kategorii Najlepsza inspiracja/ fuzja folkowa za interpretację pieśni poety Roberta Maño "Nasza tradycja".

SanLuisTango jest laureatem licznych prestiżowych nagród:
- 2009 - Złoty Condor, najwyższe wyróżnienie wydane przez Międzynarodowy Festiwal Tanga Fair Daract, San Luis, Argentyna,
- 2011 - pierwsza nagroda w kategorii zespół instrumentalny i objawienie podczas Krajowego Festiwalu muzyki popularnej Baradero Argentyna,
- 2012 - pierwsza nagroda w Narodowym Festiwalu Cosquín, Cordoba, Argentyna,
- 2016 - Sanluistango został nominowany do USA Fox Music Awards w kategorii Najlepsza inspiracja/ fuzja folkowa za interpretację pieśni poety Roberta Maño "Nasza tradycja".

Jak mówią sami muzycy, ich misją jest  granie, śpiewanie i rozpowszechnianie tanga w każdym zakątku świata. I tym razem tango w ich wykonaniu, zagości w u nas.

Podczas koncertu widzowie zobaczą także pokaz tanga argentyńskiego w wykonaniu nauczycieli tego tańca z największej szkoły tanga w Wielkopolsce - Casa Buena.

Bilety:

  • 60 zł - pierwsza pula (wyprzedana)
  • 80 zł - druga pula

_
opr.LT

Bilety dostępne w: