x

Marcelińskie Spotkania z Kulturą - Trybuna Kultury

2018-04-21 ( sobota )
16:00
Klub Muzyczny B17, ul. Bułgarska 17

Kategoria: Muzyka

Program : 

11:00 - Przegląd Muzyczny Artystów Trzeciego Wieku oraz Tańce przy Duo Band
​Zapraszamy na kolejną edycję Przeglądu Muzycznego Artystów Trzeciego Wieku, podczas której występują poznańskie (i nie tylko!) chóry, zespoły, kabarety i soliści! W ostatnich edycjach wydarzenie cieszyło się dużą popularnością, publiczność wielokrotnie podrywała się do tańca,a także śpiewała prezentowane utwory, wtórując artystom. Tym razem po zakończeniu Przeglądu odbędzie się potańcówka, prowadzona przez muzyków z Duo Band. Całość odbywa się w ekskluzywnym Klubie Muzycznym B17 na Inea Stadionie.
16:00 - Kabaret "Sekcja Muzyczna Kołłątajowskiej Kuźni Prawdziwych Mężczyzn" (na to wydarzenie rozdawane są wejściówki u Państwa)
Jak sami o sobie piszą: "Jesteśmy grupą komediowo muzyczną. Nasz występ to humorystyczne piosenki połączone ze zgrabną konferansjerką. Mamy za sobą parę tytułów i nagród na festiwalach piosenki autorskiej, poetyckiej, studenckiej oraz na przeglądach kabaretowych. W repertuarze zgromadziliśmy bardzo wiele różnych utworów, w różnorodnych konwencjach. Posiadamy piosenki o zwierzętach i miłości przetykane opowieściami o trudach życia, biedzie, rozczarowaniach i o nas samych - prostych ludziach, którym w zasadzie nic nie wyszło. Spotkanie z nami to śmiech przez łzy. Też ze śmiechu. Staramy się łączyć dowcip i chłopięcą nostalgię z bezpretensjonalną i absurdalną poezją. W krótkim czasie na wytworzyliśmy swój własny, rozpoznawalny styl na pograniczu sceny muzycznej i
kabaretowej."

Darmowe wejściówki dostępne w Centrum Informacji Miejskiej.
17:30 - Gorąca Salsa dla każdego - Warsztaty - prowadzi Damian Wasiuta z WDance Studio.
Salsa po hiszpańsku znaczy "sos" i jest to nazwa idealnie pasująca to tego latynoskiego tańca, który można opisać za pomocą dwóch słów: gorący i pikantny. To taniec dynamiczny, oparty o kombinacje kroków wywodzących się z różnych rodzajów salsy. Korzyści płynące z uprawiania tej formy ruchu to przede wszystkim kształtowanie wytrzymałości, dodatkowo wyrabia elastyczność całego ciała, co sprawia, że stajemy się bardziej kobiece.
Pomaga odreagować stres, dodaje pewności siebie, spala zbędne kalorie, ćwiczy mięśnie brzucha. Salsa pozytywnie wpływa nie tylko na sylwetkę i sprawność fizyczną, ale też kondycję psychiczną, gdyż jest to taniec niezwykle radosny. Zajęcia opierają się na podstawowych krokach. Na warsztaty nie obowiązują wejściówki.

Wstęp wolny.

opr.sw

Bilety dostępne w:

Zobacz www.ineastadion.pl/klub-muzyczny-b17.html