koncert zespołu Zdrowa Woda

Koncert zespołu Zdrowa Woda

2018-04-27 ( piątek )
20:00
Blue Note Poznań Jazz Club, ul. Kościuszki 79 (gmach CK Zamek)

Kategoria: Muzyka

Legendarny zespół bluesowy obchodzi 30 lat na polskiej scenie! Z tej okazji Zdrowa Woda wyrusza w jubileuszową trasę.

Zespół powstał w 1988 r. i już w tym samym roku wystąpił w katowickim Spodku jako laureat festiwalu Rawa Blues. W 1989 r. wystąpił na Ogólnopolskim Przeglądzie Piosenki, gdzie został zakwalifikowany do Złotej Dziesiątki polskich zespołów młodzieżowych oraz wziął udział w koncercie finałowym festiwalu Opole '89.

W 1992 r., wspólnie z Jerzym Owsiakiem, grupa zainicjowała akcję Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, z którą utożsamia się do dziś.

Po przeszło ośmiu latach aktywnej działalności koncertowej zespół doczekał się pierwszego wydania albumu zatytułowanego "Zdrowa Woda". Na płycie znalazły się największe przeboje grupy takie jak: "Piwo", "Częstochowa '77", czy ballady: "Kochaj mnie, kochaj" i "Tyle chciałbym ci powiedzieć". Od stycznia 1997 Zdrowa Woda występuje w nowym składzie. Do zespołu dołączył trzeci gitarzysta, Partyzant, który jeszcze do niedawna grał w zespole Dżem. To wydarzenie wpłynęło znacząco na oblicze zespołu. Od tego czasu mamy do czynienia z dużo potężniejszym, pełniejszym brzmieniem, a znakomita współpraca Partyzanta z duetem Małecki - Modrzejewski pozwala na zachowanie harmonii i stylistyki Zdrowej Wody.

W 2016 roku pojawiła się jak dotąd najnowsza płyta "W tunelu".

  • Marek Modrzejewski - wokal,
  • Sławek Małecki - gitara,
  • Sławek Jagas - gitara basowa,
  • Krzysztof Baranowicz - organy Hammonda, pianino, harmonijka,
  • Dawid Leszczyk - perkusja

Bilety - 45 zł 

_
opr.LT, akt.sw

Bilety dostępne w: