x

Kulturalne Lato nad Wartą 2018

26.05 – 01.09.2018

Koncert Muzyki Filmowej nad Wartą

Z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka Miasto Poznań przygotowało Koncert Muzyki Filmowej nad Wartą dedykowany w szczególności dzieciom. Wydarzenie odbędzie się w sobotę, 2 czerwca 2018 r. o godz. 17:00 na Cyplu Warty - przy Przystani miejskiej (most B. Chrobrego, ul. Estkowskiego).

Na scenie wystąpi CoOperate Orchestra w blisko 50-osobowym składzie pod batutą Adama Domurata z dwiema pięknymi solistkami - Hanią Stach oraz Zofią Miksą-Kurowską. Wspólnie wykonają kilkanaście znanych utworów muzycznych z bajek i filmów takich jak Król Lew, Pocahontas, Opowieści z Narnii, Piękna i Bestia, Kraina Lodu, Harry Potter, Gwiezdne Wojny i inne.

Kino nad Wartą

W czterech lokalizacjach nad Rzeką Wartą pojawi się dla wszystkich sympatyków dużego ekranu "Kino nad Wartą", czyli cykl plenerowych pokazów filmowych w Poznaniu, które odbędą się w całym sezonie letnim. Tym razem organizatorzy pokazów rozszerzają repertuar do 10 filmów i 4 lokalizacji (Przystań miejska - Cypel Warty, Plaża Rataje, Przystanek Politechnika oraz Plaża Szeląg). W każdym z podanych miejsc stanie duży, komfortowy (36 m2) ekran (11 x 7 m). Seanse rozpoczną się pomiędzy godziną 21:00 a 22:00.

1 pokaz - 26.05 - Przystań miejska (Cypel Warty) - "W starym dobrym stylu"

2 pokaz - 9.06 - Plaża Rataje - "Larry Crowne - uśmiech losu"
3 pokaz - 16.06 - Przystanek Politechnika - "Nietykalni"
4 pokaz - 30.06 - Plaża Szeląg - "Praktykant"
5 pokaz - 7.07 - Przystanek Politechnika - "La La Land"
6 pokaz - 14.07 - Plaża Szeląg - "Za jakie grzechy dobry Boże"
7 pokaz - 21.07 - Przystań miejska (Cypel Warty) - "Zacznijmy od nowa"
8 pokaz - 28.07 - Plaża Rataje - "Co Ty wiesz o swoim Dziadku"
9 pokaz - 4.08 - Plaża Szeląg - "Był sobie pies"
10 pokaz - 11.08 - Przystań miejska (Cypel Warty) - "Nice Guys. Równi Goście"

Koncert Gospel w Amfiteatrze Warty

W pięknym otoczeniu nowego amfiteatru w Starym Korycie Warty w dniu 17 czerwca o godzinie 17.00 zabrzmi energiczna muzyka Gospel w wykonaniu jednego z najbardziej rozpoznawalnych w Polsce zespołów tego gatunku muzyki - Gospel Joy.

Koncert Operowy

Koncert Operowy nad Wartą odbędzie się 8 lipca o godzinie 17:00 przy Plaży Szeląg.

Wśród pięknej zieleni Szeląga wystąpią Tenorzy, artyści nowej generacji  Voytek Soko, Mikołaj Adamczak i Mikołaj Gałaj czyli TRE Voci. Koncert będzie unikalnym połączeniem muzyki klasycznej i największych  światowych przebojów muzyki rozrywkowej. TRE Voci to pierwszy i jedyny w Polsce zespół "crossoverowy" złożony z oklaskiwanych na całym świecie tenorów.

Koncert Jazzowy

19 sierpnia na Plaży Rataje o godzinie 18:00 usłyszeć będzie można niesamowity głos Natalii Świerczyńskiej, która zaśpiewa największe przeboje Franka Sinatry takie jak: "New York, New York", "My Way", "Fly Me To The Moon", "Come Fly With Me" i wiele innych. Sinatra był ulubieńcem wielu kobiet na całym świecie i jak się okazuje jego urok nie przeminął, wciąż inspiruje i zachwyca. 

Koncert na zakończenie sezonu nad Wartą

Kulturalne lato nad Wartą Miasto Poznań podsumuje dużym koncertem w ostatni weekend przed szkolnym dzwonkiem. 1 września od godziny 17:00 będzie można spędzić wieczór w hiszpańskim klimacie. Na scenie wystąpią Carlos Pinana, Miguel Angel Orengo, Łukasz Kuropaczewski, Cesar Alvarez wraz z Orkiestrą Teatru Muzycznego w Poznaniu.

Na wszystkie wydarzenia WSTĘP WOLNY! 

opr.sw