a

Koncert zespołów The Black Dahlia Murder, Origin i Full of Hell

2018-08-09 ( czwartek )
Klub Pod Minogą, ul. Nowowiejskiego 8, Poznań
  • THE BLACK DAHLIA MURDER - melodyjny death metal (USA/Detroit, Michigan).

Zespół The Black Dahlia Murder powstał w 2001 roku w Waterford w Michigan. Wśród swoich głównych inspiracji członkowie grupy wymieniają m.in. takie formacje jak At the Gates, Carcass, Morbid Angel, Iron Maiden, Judas Priest czy Pantera. Zespół tworzą: Trevor Strnad (wokal), Brian Eschbach (gitara), Ryan Knight (gitara), Alan Cassidy (perkusja) i Max Lavelle (bas). Muzycy mają na swoim koncie osiem albumów studyjnych, spośród których pięć trafiło do zestawienia US Billboard 200. Ich wydawnictwo - "Everblack" z 2013 roku - zadebiutowało na 32 miejscu listy, co potwierdziło fakt, że The Black Dahlia Murder to obecnie jeden z najlepszych zespołów grających melodyjny death metal w USA. Zespół przyjedzie do Polski promować swój ostatni krążek "Nightbringers"!

  • ORIGIN - death metal (USA/Kansas/California/New York).

Od 20 lat Origin angażuje się w solidny, napięty, techniczny death metal wzmacniany błyskami grindu czy groove. Ich ostatnie dzieło "Unparalleled Universe" wydane przez Nuclear Blast w 2017 roku to prawdziwa muzyczna apokalipsa. Kwarter w składzie: Paul Ryan (gitara, wokal), John Longstreth (perkusja), Mike Flores (bas, wokal) i Jason Keyser (wokal) przyjedzie do Poznania zasiać prawdziwe zniszczenie!

  • FULL OF HELL - grindcore/death metal (USA/Ocean City,MD/Central PA).

Jak sami o sobie mówią, tworzą "grinding death in the form of hardcore punk". W Polsce gościli już kilkukrotnie, a z roku na rok coraz bardziej zaskakują. Na koncie mają splity m.in. z Code Orange, Calm the Fire, Psywarfare, a ostatnio nawet z zeszłoroczną rewelacją ze stajni Nuclear Blast - Nails. W swojej dyskografii mogą się pochwalić już 5 albumami studyjnymi. W 2016 roku nagrali album wspólnie ze sludge-metalowym The Body. W tym roku powracają ze swoim najmłodszym dzieckiem, "Trumpeting Ecstasy". Te 11 zwartych kompozycji ujrzy światło dzienne 5-ego maja za pośred-nictwem wytwórni Profound Lore Records. Full of Hell zaskarbili sobie względy fanów dzięki świetnym nagraniom i niezwykle żywiołowym koncertom. Wiosną zeszłego roku przemierzyli całe USA jako support braci Cavalerów na trasie "Return to Roots", aby po krótkiej przerwie powrócić do Europy. Ostatnio mogliście zobaczyć ich na wspólnych gigach z Immolation w Polsce.

Bilety w cenie 75 zł.

_
opr.LT