x

Kulturalny Stary Rynek 2018

29.06 – 09.09.2018

KSR spopularyzował i na nowo odkrył dla turystów i mieszkańców Poznania takie miejsca jak Dziedziniec Szkoły Baletowej czy ulicę Jana Baptysty Quadro. Na tej ostatniej usytuowana została Scena na Quadro, która stała się sercem projektu. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny.

1.Stow.Jazzu Tradycyjnego"Swingująca Starówka"

To cykl zlokalizowanych pod Odwachem koncertów oraz mini warsztatów edukacyjnych dla dzieci i młodzieży. Występujące na Starym Rynku zespoły zaoferują własną interpretację standardów jazzu tradycyjnego. Do projektu zapraszani będą artyści związani z Poznań Old Jazz Festival 

2. Tow. Przyjaciół Szkoły Baletowej  "Przystanek ulica Gołębia"

Po raz kolejny cykl składa się z wydarzeń zlokalizowanych na dziedzińcu Szkoły Baletowej oraz przechadzek z przewodnikiem. Czeka nas spora dawka rozrywki oraz porcja edukacyjnych inspiracji związanych z poznańskim Starym Miastem. Usłyszymy i zobaczymy różne style muzyczne, różnych wykonawcach w ciekawych klimatach kulturowych. Imprezy planowane są na: piątki, soboty i niedziele.

3. Stowarzyszenie Fotspot  "Fotospacery staromiejskie"

Cykl czterech tematycznych spacerów fotograficznych, mających na celu fotograficzną rejestrację rytmu miasta i jego niuansów, gdzie sią przestrzenna i głównym obszarem działań będzie Stary Rynek i przylegające do niej ulice. Spacery zaczynają się wprowadzeniem na leżakach przy Scenie na Quadro, następnie następuje "eksploracja" przestrzeni staromiejskiej. 

4. Fundacja Mały Dom Kultury "Salon sąsiedzki"

Będzie to swoista strefa wypoczynku, relaksu i dialogu czynna w letnie soboty i niedziele. Zlokalizowana będzie na ulicy Zamkowej, a odwiedzić ją będą mogli wszyscy mieszkańcy Poznania oraz turyści. Salon sąsiedzki zaaranżowany zostanie na dywanie, gdzie ustawiony zostanie m. in.: stół, fotele, taborety, stoliki szachowe, czy kwiaty w doniczkach. W salonie serwowane będą m. in. nieodpłatne śniadania.

5. Stow. Spółdzielnia Teatralna "Spektakle familijne Teatru Fuzja"

Cykl spektakli familijnych prezentowanych przez Teatr Fuzja, które podobnie jak w poprzednich sezonach KRS odbywać się będą w weekendy o godzinie 12:30. W tym roku zobaczy m. in takie przedstawienia jak "Elmer słoń w kratkę", "Odkrywcy" , "Żubr Pompik" czy "Co w szafie piszczy". 

6. Wydawnictwo Zakamarki "Piknik czytelniczy"

Zakamarkowy urodzinowy piknik czytelniczy (godz. 12 - 16) w trakcie którego przestrzeń Starego Rynku w Poznaniu wykorzystana zostanie do profesjonalnej, sensownej i nietuzinkowej zabawy kulturalnej dla całych rodzin. W trakcie pikniku czekają nas m. in. przedstawienia teatralne, zabawy inspirowane książkami, warsztat kulinarny, czy warsztaty modelarskie. 

7. Fundacja Świat Możliwości"Kameralny Poznań"

Projekt artystyczny, w którym priorytetem jest promocja ambitnej muzyki kameralnej różnych epok w najlepszych wykonaniach. Planowane koncerty będą miały wyjątkowy aspekt integracyjny oraz edukacyjno - społeczny. Wydarzenie ma także zaprezentować znakomitych poznańskich artystów związanych z poznańską Akademią Muzyczną, Filharmonią Poznańską czy Teatrem Wielkim im S. Moniuszki

8. Koncerty na Scenie na Quadro

Projekt uzupełniający ofertę starego rynku. Cykl kilkunastu koncertów zlokalizowanych na kameralnej scenie usytuowane na ulicy Baptysty Quadro. Młodzi wywodzący się najczęściej z Poznania artyści jak co roku zaprezentują cały repertuar stylów muzycznych i ich niesamowitych interpretacji.

Szczegółowy program wydarzeń w załączniku.

WSTĘP WOLNY!

opr.sw

Załącznik

Zobacz www.estrada.poznan.pl/