x

JAZZAMEK #17: Wacław Zimpel & SAAGARA (Polska/Indie)

2018-10-21 ( niedziela )
19:30
Sala Wielka, CK Zamek, ul. Św. Marcin 80/82

Kategoria: Muzyka

Podczas nadchodzącej trasy koncertowej, polsko-indyjski zespół Wacława Zimpla zaprezentuje zupełnie nowy, premierowy materiał, stworzony specjalnie na jesienne koncerty.
W nowych kompozycjach, Zimpel konsekwentnie eksploruje i rozbudowuje swoje elektroniczne instrumentarium i tworzy idealne środowisko dla tradycyjnych instrumentów z Indii, które jeszcze nigdy nie brzmiały tak dobrze.
Chociaż indyjska część Saagary, rytmicznie wciąż opiera się na tradycji karnatyckiej, to jednak wprowadzenie wielu warstw elektronicznych, nadaje im zupełnie nowe znaczenie.
Saagara to polsko-indyjski projekt, łączący w sobie tradycyjną karnatycką muzykę z południa Indii, z zachodnim brzmieniem - pełnym elektroniki, ambietu oraz improwizacyjnego myślenia na scenie.
Saagarę założył Wacław Zimpel, jeden z najbardziej utalentowanych i oryginalnych polskich muzyków, nagrodzony m.in. Paszportem Polityki. Ten znany kompozytor, producent i multi-instrumentalista łączy tutaj siły z Giridharem Udupą grającym na ghatamie, Bhargavą Halambim (kandżira), K Radżą (thavil) i Mysore N. Karthik (skrzypce). To obecnie jedni z najbardziej interesujących muzyków na współczesnej indyjskiej scenie muzycznej.
We współpracy z berlińskim producentem Moorycem stworzyli album (Saagara "2"), który w niezwykle kreatywny sposób łączy te dwa światy, co spotkało się z żywym zainteresowaniem słuchaczy i krytyków.  
Saagara czerpie z hipnotyzujących i wciągających transów oraz pulsujących i radosnych beatów, które wprawiają całe ciało w ruch i aż do ostatnich dźwięków nie pozwalają mu się zatrzymać.  
Skład:
Wacław Zimpel - klarnet altowy, klarnet basowy, khaen
Giridhar Udupa - ghatam,
Bhargava Halambi - kandżira,
K Radżą - thavil,
Mysore N. Karthik - skrzypce

Bilety - 35 zł.

opr.sw

Bilety dostępne w:

Zobacz ckzamek.pl/