Piotr Bukartyk

Koncert Piotra Bukartyka w duecie z Krzysztofem Kawałko. Oprócz obszernych fragmentów najnowszej płyty  muzycy obiecują powrót do utworów  przez wielu ciągle pamiętanych.

Tak Piotr Bukartyk pisze o swojej najnowszej płycie "Ja, wolny człowiek":

"Chciałbym móc powiedzieć, że tą płytą zamykam pewien rozdział, ale wiem, że ten rozdział wolałby, żebym to ja się zamknął. Oto skromny wybór napisanych niedawno, mało tanecznych piosenek. Nagraliśmy je "na setkę", bo każda z nich miała w radio właśnie taką premierę - nie słyszałem Waszej reakcji, ale wiedziałem, że nie jestem sam i że nie śpiewam w próżnię. Ostatnio, tak jak wielu z Was czuję, że gadam do ściany. Chyba właśnie o tym jest ta płyta - pamiątka z czasów, które będę chciał zapomnieć".

Piotr Bukartyk jest obecny na polskiej scenie muzycznej od ponad 30 lat. Jego twórczość jest opowieścią o codziennym życiu, prozaicznych sytuacjach, które nas spotykają, ale i też trochę o miłości. Wszystkie historie oprawione są niebanalnym tekstem oraz wspaniałym aranżem muzycznym, nad którym czuwa Krzysztof Kawałko. Dzięki temu, każdy koncert jest niesamowitą podróżą w świat muzyki. Najbardziej znane piosenki: "Dokąd się wybierasz", "Kobiety jak te kwiaty", "Durna miłość", "Małgocha", "Kup sobie psa", "Niestety trzeba mieć ambicję", "Sznurek", "Piosenka z praniem w tle" wykonywana z Katarzyną Groniec, "Prosto w nos" wykonywana z Magdą Umer i Arturem Andrusem, "Z tylu chmur" wykonywaną na zakończenie festiwalu Przystanek.

Bilety:69 zł - miejsca siedzące, 59 zł - miejsca stojące

opr.sw

Zobacz bluenote.poznan.pl/