Koncert - Robert Janowski

2019-03-25 ( poniedziałek )
19:00
Aula UAM (Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza), ul. Henryka Wieniawskiego 1, Poznań

Kategoria: Muzyka

Robert Janowski to artysta, którego przedstawiać nie trzeba. Piosenkarz, kompozytor, poeta, aktor i prezenter telewizyjny. Zadebiutował w latach 80-tych występując w różnych zespołach rockowych, między innymi w Oddziale Zamkniętym. Jego kariera nabrała jednak rozpędu w 1991 roku, kiedy to współpraca z duetem artystycznym Stokłosa - Józefowicz spowodowała obsadzenie go w jednej z głównych ról najsłynniejszego polskiego musicalu - Metro. W Metrze występował osiem lat, między innymi na deskach Broadway'u. Współtworzył musicale takie jak "Do grającej szafy grosik wrzuć" czy "Grosik 2". Jego stałe miejsce pracy to Teatr Dramatyczny w Warszawie. Występował też w Teatrze Rampa, Teatrze Ateneum i Teatrze Rozmaitości. W 1997 został prowadzącym teleturniej TVP1 Jaka to melodia?, z którego odszedł latem 2018. Za prowadzenie programu został trzykrotnie wyróżniony nagrodą Telekamery (2000, 2003, 2008), dzięki czemu odebrał Złotą Telekamerę 2009. Jest również dwukrotnym laureatem Wiktora (2000, 2007).

Od 2018 prowadzi audycję Najpiękniejsze melodie Roberta Janowskiego w Radiu Pogoda. 28 września 2018 wydał album studyjny, zatytułowany Najpiękniejsze melodie, na który nagrał dziesięć własnych interpretacji polskich przebojów.

W repertuarze koncertowym "Najpiękniejsze Melodie" znajdą państwo utwory z nastrojowej płyty Roberta Janowskiego o tym samym tytule, utrzymane w czarującym klimacie lat dwudziestych i trzydziestych. Posłuchamy razem piosenek, które przeniosą nas w zupełnie inny świat. To niezwykły świat piosenek z historią, artystów z klasą i dźwięków, w których nic nie jest przypadkowe.

"Nagrałem dla państwa płytę  z najpiękniejszymi melodiami. A na niej - same perełki muzyczne. Serdecznie zapraszam do Teatru Roma na koncert "Najpiękniejsze Melodie" - Robert Janowski.

Podczas koncertu Robertowi Janowskiemu towarzyszyć będzie wyjątkowy zespół muzyczny, składający się z artystów od wielu lat z nim współpracujących:

- Tomasz Filipczak (fortepian)

- Przemek Świerk (gitary)

- Mirosław Wiśniewski (kontrabas/bas)

- Michał Grott (bas)

- Mariusz Mocarski (perkusja)

- Mariusz "Fazi" Mielczarek (saksofony, flet)

- Piotr "Ziarek" Ziarkiewicz (trąbka)

- Andrzej Rękas (puzon)

- Wiesław Wysocki (saksofon)

Kwartet smyczkowy:

- Michał Ostrowski (skrzypce I)

- Paulina Mastyło (skrzypce II)

- Sylwia Mróz-Celuch (altówka)

- Dorota Woźniak-Mocarska (wiolonczela)

Bilety w cenach od 69 do 139 zł (w zależności od miejsca), dostępne on-line.

_
akt.LT