Klub Szyderców Bis

Cudzesy: Trzy po Trzy oraz Klub Szyderców Bis - koncert

2019-03-27 ( środa )
20:00
Blue Note Jazz Klub, ul. Kościuszki 79 (gmach CK Zamek), Poznań

Kategoria: Muzyka

Idea polega na prezentowaniu dwóch wykonawców grających muzykę autorską z polskimi tekstami. Wykonawcy są równorzędni - żaden nie jest supportem ani daniem głównym koncertu. Kolejność jest losowana, a wykonawcy grają na scenie naprzemiennie po dwa sety bez żadnych przerw. Dodatkowo każdy z zespołów wykonuje jako niespodziankę jeden numer tej drugiej kapeli.

Zespół Trzy po Trzy - one trzy i ich trzech. Trzy różne głosy, trzy instrumenty. Bliska jest im kraina łagodności, choć bez lęku sięgają również po mocniejsze brzmienia. Niezmiennie jednak wybierają akcent na słowo, które ma ze sobą coś nieść. W tym celu prócz autorskich tekstów wertują tomiki i szperają po antykwariatach, często sięgają po teksty literackie, do których tworzą muzykę. W efekcie, ze sceny usłyszeć można teksty Tadeusza Nowaka, Juliana Tuwima, Osipa Mandelsztama, Haliny Poświatowskiej. Poznali się w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu przy Studio Teatralnym Próby. Tam się polubili, tam często wracają, m.in. po to, by grać na zamkowych scenach.

Klub Szyderców Bis to poznański kabaret, nawiązujący stylistyką do kabaretów międzywojnia. Specjalizują się w piosence, a jego twórcy wielokrotnie odnosili sukcesy w dziedzinie piosenki literackiej. Do Szyderców należą: Dominika Dobrosielska (wokalistka), Krzysztof Dziuba (aktor, wokalista), Przemek Mazurek (autor scenariuszy, kompozytor, autor tekstów i wykonawca) oraz Bartłomiej Brede (poeta, konferansjer). Działając od 2015 r. dali się poznać zarówno poznańskiej publiczności (m.in. na koncertach z cyklu Śpiewamy Polskie Piosenki i Wieczorach z Piosenką Nieobojętną), jak i ogólnopolskiej (udział i nagrody na festiwalach: PAKA 2018, OSPA 2017 i 2018). Jesienią 2018 r. miała miejsce premiera ich drugie spektaklu pt. "Zielony Batalionik, czyli kabaret na froncie", nawiązującego do twórczości pierwszych polskich kabaretów.

Bilety - 30 zł.

opr.sw

Bilety dostępne w:

Zobacz bluenote.poznan.pl/