plakat

Hoszpital w KontenerART - koncert

2019-05-08 ( środa )
20:00-22:00
KontenerART, ul. Ewangelicka, Poznań

Kategoria: Muzyka

Trio z Poznania pokazuje, że o miłości, samotności, bólu istnienia ciągle można zaśpiewać w sposób świeży i bezpretensjonalny, co więcej, czyniąc to w języku polskim. Znakiem rozpoznawczym grupy są rozmarzone, nieco senne gitary i ciepły głos Michała Bielawskiego, który z pewnością ma jakieś właściwości terapeutyczne.

Hoszpital uformował się w marcu 2012 roku, w stolicy Wielkopolski. EP-kę "Szmutno" zespół opublikował w 2014 roku. Debiutancki longplay zatytułowany dla odmiany "Weszoło" ukazał się 24 kwietnia 2015 roku nakładem wytwórni Thin Man Records. W rok po debiucie Hoszpital pokazuje nową twarz. Nie jest już nieśmiałym kochankiem szturmującym serca dziewczyn melancholią i wierszami Bursy, ale rozgorączkowanym tancerzem na smutnym disco. "Horor" to dziesięć głośnych, wysokoenergetycznych kawałków i to niezależnie od tego, czy przybierają postać rozpędzającego się bolidu ("Taśma"), czy kruchej ladypankowej ballady ("Niebywałość"). Na krążku w nieoczywisty sposób przenikają się wpływy rocka i nowej fali z lat 80. ze współczesnymi trendami (swagerska zagrywka w "Problemach", drum'n bassowe odjazdy perkusji). Piosenki na szaloną i brudną stronę produkcyjnie powykręcał Paweł Cieślak z łódzkiego Hasselhoff Studio. Całość spaja mocny i rozwibrowany głos Michała Bielawskiego. Uczuciowej głębi jego życiowo-miłosnym rozterkom dodaje pojawiająca się w chórkach Joanna Bielawska z zespołu Asia i Koty, prywatnie żona artysty.

Wydarzenie w ramach projektu: "Aktywator - przestrzeń dla kultury, kultura dla przestrzeni" dofinansowanego ze środków miasta Poznania. #poznanwspiera

Zobacz www.facebook.com/pg/KontenerART/events/