koncert zespołu

Stara Szkoła i Wolny Elektron - koncert

2019-09-01 ( niedziela )
20:00
Blue Note Jazz Klub, ul. Kościuszki 79 (gmach CK Zamek), Poznań

Kategoria: Muzyka

Zespół założony w celu spełnienia młodzieńczych marzeń kilku muzyków już po pięćdziesiątce. Poruszają się w rock-bluesowym klimacie, a naturalność i szczerość to główne cechy, zarówno muzyki jak i samych muzyków! Razem ze Starą Szkołą, wystąpi Wolny Elektron!

Ich kompozycje charakteryzuje prostota przekazu zmieszana z dozą refleksji płynącej z perspektywy już mocno doświadczonych facetów. 2 października 2017 roku miała miejsce premiera debiutanckiego albumu zespołu - "Coraz bliżej", wydanego przez toruńską wytwórnię HRPP Records. Płyta zajęła 2 miejsce w głosowaniu na Bluesową Płytę Roku 2017 portalu bluesonline.pl. Wiesław Weiss z "Teraz Rock" tak napisał o krążku Starej Szkoły: "Bardziej zadumana i liryczna, choć nie pozbawiona ostrzejszego grania. Zaskakująco dojrzała i piękna." Teksty zespołu dotyczą spraw bardzo osobistych, ale także społecznych.

Stara Szkoła zaliczyła występu u boku takich zespołów, jak: Zdrowa Woda, Kobranocka, Gienek Loska Band, Pat mcManus band, Gwyn Ashton, pARTyzant, The Lewis Hamilton Band, Moriah Woods, Sławek Wierzcholski i Nocna Zmiana Bluesa, Wilki, Green Grass, Gary Erwin, Formacja Nieżywych Schabuff, Dr. Blues, Niki Buzz, Big Daddy Wilson, Lady Pank, Mark Olbrich Blues Eternity, Medusa, także z Leszkiem Cichońskim.

Wolny Elektron to poznański zespół rockowy. Grają muzykę autorską do własnych polskich tekstów. Trójka sprawnych instrumentalistów to prawdziwa mieszanka wybuchowa. Podczas koncertu każdy z nich staje do walki o serca i oklaski publiczności. Solówki, dialogujące duety, pompatyczne grzmoty całego zespołu, a także zręczne operowanie pauzą, synkopą, gwałtowną ciszą, rozbrzmiewaniem i wybrzmiewaniem - już za samo to trzeba ich pokochać. Dzięki tekstom wokalisty Czarka Bery publiczność może liczyć na sporą dawkę śmiechu, ale i kontemplacji.

Bilety - 30 zł.

opr.sw

Bilety dostępne w:

Zobacz bluenote.poznan.pl/