wspólna fotografia artystów

Komeda - Andrzej Jagodziński i Agnieszka Wilczyńska - koncert

2019-09-07 ( sobota )
20:00
Blue Note Jazz Klub, ul. Kościuszki 79 (gmach CK Zamek), Poznań

Kategoria: Muzyka

Na nowo zinterpretowane utwory Krzysztofa Komedy w wykonaniu Andrzeja Jagodzińskiego - znakomitego pianisty oraz aranżera, zdobywcy dwóch Fryderyków, mającego na swoim koncie sukcesy na polskiej i międzynarodowej scenie muzycznej.

Do współpracy zaprosił znakomitą wokalistkę jazzową - Agnieszkę Wilczyńską, niezwykle cenioną zarówno przez miłośników jazzu, jak i krytyków muzycznych. Jej niezwykły talent został dostrzeżony w 2016 roku, gdy artystka otrzymała nagrodę Fryderyka za płytę "Tutaj mieszkam", na której znalazły się piosenki specjalnie dla niej napisane przez Wojciecha Młynarskiego.

Andrzej Jagodziński - artysta wszechstronny, waltornista z wykształcenia, pianista jazzowy, akordeonista, kompozytor, aranżer i pedagog, założyciel znanej na całym świecie formacji Andrzej Jagodziński Trio. Karierę jazzową rozpoczął zdobyciem głównych nagród -indywidualnej i zespołowej na festiwalu Złota Tarka w 1979 roku. Laureat dwóch Fryderyków - najbardziej prestiżowych nagród na polskim rynku muzycznym: w 1994 za płytę "Chopin" w kategorii "Jazzowa płyta roku" oraz w 2004 roku w kategorii "Jazzowy muzyk roku"...

Bilety - 105 zł.

opr.sw

Bilety dostępne w:

Zobacz bluenote.poznan.pl/