Plakat wydarzenia

7 października (poniedziałek), godz. 18.00, Galeria Atanazego (wejście od Al. Marcinkowskiego 23). Wernisaż wystawy "Tymczasem w innym miejscu"
Kolejny raz Biblioteka Raczyńskich stanie się miejscem lepszego poznania kultury Czechów. Dni czeskie zainaugurowane zostaną wernisażem wystawy, prezentującej sto lat historii czeskiego komiksu, o wystawie opowie jeden z jej kuratorów, badacz komiksu Pavel Kořínek. Partnerem wystawy jest Czeskie Centrum w Warszawie.
8 października (wtorek), godz. 18.00, Czytelnia. Koncert zespołu Acute Dose
Acute Dose zadebiutował w 2015 roku świetnie przyjętą płytą "Live Remake". Dziś muzycy mają na swoim koncie dwa albumy oraz wiele występów na festiwalach. Krytycy piszą o nich, że to najbardziej oryginalny morawski electro-gitarowy band, w którym ktoś nieświadomy nigdy by nie przypuszczał obecności czeskiej krwi. Okazja do wysłuchania piosenek zespołu z Brna w czytelni Biblioteki.
9 października (środa), godz. 18.00, Galeria Atanazego (wejście od Al. Marcinkowskiego 23). Byle już nie o "zachlastanej fifulce"... Śmiech po czesku
Kilka lat temu niepozorny Jožin z Bažin skradł serca milionów Polaków. Jego fenomen świadczył o niesamowitej żywotności pewnych stereotypów, dotyczących czeskiego humoru. A jest to humor nieoczywisty, bywa absurdalny, nierzadko blisko mu do grozy i makabry...
Dr Urszula Kowalska-Nadolna z Instytutu Filologii Słowiańskiej UAM opowie tym razem nie o szmaticzkach i mordulcach, a o najsłynniejszym Czechu wszechczasów, Polakach w czeskich dowcipach, kpinach z historii, dzieciach w mikserze, zakochanym mięsie.

Zobacz www.bracz.edu.pl