Plakat wydarzenia ze zdjęciem artystki

Mary Komasa - koncert ODWOŁANY

2020-03-22 ( niedziela )
20:00-21:30
Dom Tramwajarza, Sala Amarantowa, ul. Słowackiego 19/21, Poznań

Kategoria: Muzyka

Mary Komasa zagra w Sali Amarantowej Domu Tramwajarza w ramach trasy promującej najnowsze wydawnictwo "Disarm"!
Mary Komasa to polska wokalistka i instrumentalistka. W muzyce Komasy można dostrzec elementy gospelu, bluegrassu, a nawet klasycznego rocka czy new wave. Artystka najbardziej komfortowo czuje się w gatunku dream pop, dając wyraz sympatii swoim idolom z lat 60.

Mary Komasa zadebiutowała w 2015 roku. Jej pierwszy album odniósł sukces zarówno w Polsce, jak i poza jej granicami. Teledyski "Lost Me" i "Oh Lord" prezentowane były na platformie medialnej Nowness, a pisały o nich portale m.in. francuskiego magazynu "Vogue" czy brytyjskiego "Dazed and Confused". Artystka od początku poszukiwała własnych, oryginalnych połączeń, śmiało korzystając ze swoich muzycznych korzeni, od klasyki awangardy, przez muzykę filmową, po alternatywną elektronikę. Jej wyraziste brzmienie oraz charakterystyczny głos zwróciły uwagę duetu młodych londyńskich producentów muzycznych, God Colony. Z ich współpracy zrodziła się druga płyta w karierze artystki.

W swojej drugiej płycie "Disarm" Mary postawiła na połączenie awangardowych brzmień orkiestrowych z progresywną elektroniką. Płyta powstała w Londynie, Berlinie i Warszawie. Jej produkcją zajęło się brytyjskie duo God Colony.
Każdy koncert w ramach trasy "Disarm" to wyjątkowy performance. Artystka koncentruje się na emocjach. Jej występ przypomina monodram sceniczny. Na scenie artystce towarzyszyć będzie kwartet smyczkowy, a za instrumenty elektroniczne odpowiadał będzie Antoni Komasa-Łazarkiewicz. Do wizualizacji Mary zaprosiła młodego polskiego artystę Luke Jaszcza.

Bilety: 50 zł, dostępne w Punkcie informacyjnym Domu Tramwajarza oraz na stronie www.bilety24.pl.

Zobacz www.facebook.com/events/3439910609414143/