Czarno-białe zdjęcie muzyka z gitarą w studio nagraniowym.

Andy Sheppard & Przemysław Strączek Trio - koncert z cyklu Jazz Top w Blue Note ZMIANA TERMINU !!!

24.10.2020
20:00

KONCERT ZOSTAŁ PRZENIESIONY NA 29.05.2021 R. i dalej na 02.10.2021r.

 Zakupione bilety zachowują ważność, bądź można je zwracać w punktach zakupu.

Wybitny brytyjski saksofonista - Andy Sheppard wystąpi razem z triem fenomenalnego, polskiego gitarzysty - Przemysława Strączka, który promuje swój najnowszy, szósty album "Fig Tree".

Andy Sheppard jeden z najważniejszych brytyjskich saksofonistów jazzowych i kompozytorów, nagradzany wielokrotnie przez Brytyjską Akademię Fonograficzną w kategorii muzyki jazzowej. Koncertował i nagrywał z najważniejszymi: z trio Paula Bley'a, z zespołami Jimmy'ego Giuffre, Arta Farmera, George'a Russella, Stana Getza, Gary'ego Burtona, Mike'a Gibbsa, Gila Evansa. Na początku lat 90. podjął współpracę z Carlą Bley i Stevem Swallowem tworząc m.in. kwartet The Lost Chords - jedną z najważniejszych grup współczesnego jazzu. Jego autorski kwartet zaistniał brawurowym albumem "Surrounded By Sea " zrealizowanym, w 2015 roku, przez Manfreda Eichera w jego monachijskim bastionie nowoczesnego jazzu, ECM Records. Nagranie to okrzyknięto nie tylko doskonale wtapiającym się w nastrój i motto ECM ("brzmienie powyżej ciszy"), ale krytycy ukuli także nowe określenie dla muzyki oraz kompozycji saksofonisty: " dojmującą łagodność".

Przemysław Strączek - gitarzysta jazzowy, kompozytor, producent, absolwent Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, dwukrotny laureat Mistrzowskiego Konkursu Gitarzystów Jazzowych im. Marka Blizińskiego w Warszawie, jeden z siedmiu finalistów ogólnoświatowego konkursu solistycznego Thailand International Jazz Conference Solo Competition w Bangkoku. Od wielu lat obecny jest w rankingu najlepszych polskich gitarzystów według czytelników "Jazz Forum". W 2013 roku otrzymał Nagrodę Specjalną Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za osiągnięcia artystyczne. Od 2011 roku współtworzy międzynarodowe projekty jako lider z muzykami z różnych kontynentów prezentując współczesne nurty muzyki jazzowej i etnojazzowej. Jego szósta autorska płyta "Fig Tree" odbiła się szerokim echem wśród dziennikarzy muzycznych i krytyków w Polsce i za granicą otrzymując wiele pozytywnych recenzji. Współpracował i koncertuje z wybitnymi artystami m.in. Januszem Muniakiem, Xu Fengxia oraz Andy Sheppardem. Ma na swoim koncie trasy koncertowe z autorską muzyką w wielu krajach świata m. in. w Anglii, Szkocji, Hiszpanii, Czechach we Włoszech w Tajlandii, Chinach, Singapurze i Malezji występując na wielu międzynarodowych festiwalach jazzowych i w ośrodkach społeczno-kulturalnych.

Wiecej informacji

Bilety - 70 zł.

opr.sw

Bilety dostępne w:

Zobacz bluenote.poznan.pl/