Na zdjęciu czwórka wykonawców.

Polish Jazz Meets Ukraine - koncert

2022-04-27 ( środa )
20:00
Blue Note, ul. Kościuszki 79

Kategoria: Muzyka

Polsko-ukraiński projekt jazzowy z udziałem muzyków ze Lwowa i Poznania. W programie utwory kompozytorów ukraińskich i polskich oraz standardy jazzowe.

Anastasija Litvinyuk - pianistka, kompozytorka. Od 2004 jest członkinią grupy ShockolaD.  Razem z nimi wystepowała na wielu festiwalach, między innymi Jazz bez, Flyugery Volva, Metro Jazz, Jednist, Starzy i Młodzi, Fortmisija, Alfa Jazz Fest. Występowała także z takimi muzykami jak Marc Bernstein, Michael Bowie, Ingrid Arthur, Debbie Cameron, Frank Parker, Michał Jaros, Grzegorz Kasnas, Michał Barański, Michał Miśkiewicz, Hans Peter Salentin, Piotr Baron.
Od 2009 roku jest koordynatorką międzynarodowych warsztatów jazzowych Cho-Jazz w Ukranie. W 2011 roku zainicjowała powstanie Lviv Summer Jazz School, a w 2014 została współzałożycielką Lviv School of Jazz and Contemporary Music.

Wojciech Braszak - poznański saksofonista jazzowy, kompozytor, aranżer, multiinstrumentalista. Ukończył Akademię Muzyczną w Poznaniu pod skrzydłami Jarosława Wachowiaka i Macieja Kocińskiego. Laureat i finalista wielu konkursów jazzowych, m. in. RCK Pro Jazz Festiwal, Blue Note Poznań Competition, Nowy Tomyśl Big Band Festiwal. Uczestnik wielu warsztatów jazzowych, zgłębiał swoją wiedzę u takich muzyków jak Adam Bałdych, Adam Wendt, Wacław Zimpel, krzysztof Dys, Marek Napiórkowski czy Mack Goldsbury. Koncertował w wielu miastach Polski, a także za granicą - na scenach w Belgii, Niemczech i Anglii. Współtworzy zespoły "Stanisław Aleksandrowicz Kwartet", "Stanisław Aleksandrowicz Oktet", "Substytut?" oraz "Nikodem Kluczyński Misterious Group". Udziela się często jako muzyk sesyjny oraz aranżer.

Zbigniew Wrombel - muzyk - instrumentalista, kompozytor i aranżer. Gra na kontrabasie i gitarach basowych.
Jest absolwentem Akademii Muzycznej w Poznaniu w klasie kontrabasu profesora Piotra Czerwińskiego. Obecnie związany jest z Instytutem Jazzu i Muzyki Estradowej tejże uczelni. Od wielu lat zalicza się do czołówki muzyków jazzowych w Polsce. Brał też udział w wielu międzynarodowych projektach jazzowych z udziałem takich artystów jak Karen Edwards, Keith Dunn, Eb Davies, Jean-Paul Bourelly, Melanie Goerlitz, Gregory Boyd.
Zbigniew Wrombel jest basistą uniwersalnym. Jego wszechstronne zainteresowania muzyczne sprawiają, że porusza się swobodnie i chętnie po różnych obszarach stylistycznych. Preferuje nowoczesny jazz akustyczny i elektryczny zabarwiony odcieniami rhythm'n'bluesa, funku i muzyki latynoskiej. Często grywa także tango nuevo w stylu Astora Piazzolli oraz uczestniczy w projektach muzyki pop.

Igor Hnydyn - absolwent Lwowskiej Państwowej Akademii Muzycznej w klasie instrumentów perkusyjnych. Współzałożyciel grupy ShockolaD. Przez sześć miesięcy 2008 roku, w ramach grantu przyznanego przez polskie Ministerstwo Kultury, studiował u Czesława Bartkowskiego i Andrzeja Jagodzińskiego oraz współpracował z Michałem Jaroszem i Tomaszem Dąbrowskim w projekcie ShockolaD + PL.
W 2009 został współzałożycielem i koordynował pracę lwowskiego Jazz Clubu.
W 2010 roku Igor, jako jeden z ośmiu wybranych uczestników z 59 krajów, brał udział w International Cultural Exchange Visitors Program: American Root Music, organizowanym przez Kennedy Center. W tym samym roku zwyciężył w krajowych eliminacjach konkursu V-Drums 2010-2011.

Anastasija Litvinyuk - fortepian, Wojciech Braszak - saksofony, Zbigniew Wrombel - kontrabas, Igor Hnydyn - perkusja

Bilety: 50 zł - pierwsza pula, 70 zł - druga pula, 40 zł - ulgowe (szkolne, studenckie).

opr.sw

Bilety dostępne w:

Zobacz bluenote.poznan.pl/