Baner promujący wydarzenie.

Koncert - Scena nad Rusałką - Baasch i Pepe.

2022-06-30 ( czwartek )
19:30-23:00
Scena nad Rusałką, ul. Golęcińska 27, Poznań

Kategoria: Muzyka

W czwartek 30 czerwca na scenie usłyszeć będzie można:

  • Pepe. - o 19:30

Pepe to producent muzyczny związany z U Know Me Records, który nagrywa i tworzy nostalgiczne utwory w klimatach lo-fi. Wychodzi poza ramy własnej wyobraźni, grzebiąc w dźwiękach każdego bliskiego mu gatunku: rapu, house'u, post-dubstepu, UK garage, field-recordingu.
Artysta ma koncie współpracę m.in. z zespołem Rasmentalism, Sonar, Flirtini, Kamilem Pivotem, Himalaya Collective, Sarmacją, Nelą.
Live-acty prezentowane w klubach, czy w radiowej Czwórce pozwoliły zagościć Pepe. na wielu letnich imprezach i festiwalach (m.in. Enea Spring Break, Gamma Festival, Open'er Festival, World Wide Warsaw, Late Summer Festival).

  • Baasch - o 21:00

Baasch - jeden z najbardziej oryginalnych artystów na polskiej scenie electro - wplata industrialny chłód i EDM-owy trans w świetnie skomponowane, zapadające w pamięć piosenki. Jego znakiem rozpoznawczym są chwytliwe, mroczne melodie, intrygujące, niebanalne teksty i hipnotyzujący wokal.

Dwa pierwsze albumy studyjne wydane w NEXTPOP-ie zebrały świetne recenzje i znalazły się w licznych rankingach jako jedne z najlepszych płyt. Latem 2020 roku premierę miał trzeci album, wydany pod szyldem belgijskiej wytwórni PIAS, która zajmuje się między innymi takimi artystami, jak Editors czy Agnes Obel. Album "Noc" to kontynuacja starannie wypracowanej stylistyki  poprzednich krążków - inteligentnego dialogu muzyki tanecznej z dark-popem.  To pierwszy koncept album w twórczości artysty, będący rejestracją życia toczącego się pod osłoną nocy. To także poruszająca opowieść o samotności  i próbie rozpoczęcia wszystkiego od nowa, pełna obietnic, rozczarowań, tęsknot  i kolorów nocnego miasta.

Baasch zakończył rok jako najgorętsze nazwisko polskiej sceny elektronicznej - jego płyta znalazła się we wszystkich podsumowaniach najlepszych płyt 2020 roku!
Wyróżnienie to przyznali mu dziennikarze m.in. takich mediów: Gazeta Wyborcza, Onet, Interia, Red Bull, Polityka, All About Music, Muno itd. Baasch został też nominowany do prestiżowej nagrody Bestsellery Empiku w kategorii Odkrycie roku oraz w plebiscycie Onet Olśnienia! Zwieńczeniem sukcesu płyty było zdobycie przez Baascha Fryderyka w kategorii muzyka elektroniczna.

Baasch w kraju występował na wszystkich największych festiwalach  muzycznych, m.in. Open'er, Tauron Nowa Muzyka, Orange Warsaw Festival, Audioriver, Nowe Horyzonty, Fest Festival itd.
Za granicą grał choćby w Niemczech, we Francji, na Islandii, Węgrzech, Litwie, w Czechach, Rumunii, a także w Chinach.

Wstęp wolny!

baner