"Animator 2022"

Międzynarodowy Festiwal Filmów Animowanych ANIMATOR to największy i najciekawszy międzynarodowy festiwal filmu animowanego w Polsce. Mecenasem festiwalu jest Miasto Poznań. Na każdej edycji festiwalu prezentowanych jest ponad 500 filmów z całego świata, w tym retrospektywy, przeglądy tematyczne, premiery, projekcje z muzyką na żywo czy rzadko prezentowane dzieła pionierów animacji. Festiwalowym przeglądom towarzyszy Międzynarodowy Konkurs krótkometrażowych i pełnometrażowych filmów animowanych. Do selekcji konkursowej napływają filmy z ponad 50 krajów. Filmy ocenia międzynarodowe jury.

ANIMATOR to także spotkania z twórcami, wystawy, performance, koncerty, warsztaty i wykłady. Wyróżnikiem poznańskiego festiwalu jest położenie akcentu na związki animacji z muzyką. Wielu projekcjom towarzyszy muzyka na żywo - od jazzowego trio, grupy rockowej, kolektywu DJ'skiego po orkiestrę symfoniczną. Program każdej edycji festiwalu prezentuje szerokie spektrum tematyczne, kulturowe i historyczne. Na festiwalu Animator prezentowane są nie tylko - zrealizowane w różnorodnych technikach - dzieła najnowsze i współczesne trendy kina animowanego, ale również bogaty dorobek historii i prehistorii kinematografii światowej.

Dyrektorem artystycznym festiwalu jest Marcin Giżycki.

Głównym hasłem tegorocznej edycji festiwalu jest TURNING POINTS.
TURNING POINTS odnosi się do nieuniknionych stanów transformacji, których odzwierciedlenie znajdziemy w tempie i kierunku rozwoju ludzkości. Hasło powstało na bazie obserwacji, uczestnictwa i przeżywania niepokojących wydarzeń z ostatnich miesięcy, takich jak: pandemia, załamanie gospodarcze, wojna na Ukrainie czy szeroko pojęty kryzys społeczno-ideologiczny.

Cennik biletów.

30 maja rusza sprzedaż karnetów na festiwal ANIMATOR 2022. Karnety można nabyć w kasie Kina Muza lub przez platformę Bilety24.pl.
Na wszystkie seanse, spotkania i wydarzenia stacjonarne obowiązuje wcześniejszy odbiór wejściówek w kasie Kina Muza.

Bilety dostępne w:

Zobacz www.animator-festival.com/