Okładka książki

Księgarnia z Bajki - warsztaty dla dzieci i dorosłych

04.11 – 21.11.2014
  • 4 listopada, godz. 10.15 Warsztaty literackie z detektywami.

Lasse i Maja będą z nami. Będziemy tropić, dedukować, w pełni angażować wszystkie zmysły, aby uhonorować prawdziwego zwycięzcę wyścigu!  Zawodników jest wielu, każdy chce wygrać, ale tylko jeden uczciwie. Jak to udowodnić, aby trofeum spoczęło we właściwych rękach. Potrzebne będzie obserwowanie i wniosków właściwych wyciąganie. Spotkanie dla 8-latków. Bilety 8 zł. Os. Przyjaźni 125.

  • 6 listopada, godz. 10.15 Warsztaty literackie z książką:

od rysunków na ścianach jaskiń do pierwszej książki. Jak jest zbudowana, jak w księgarni poukładana. Jak i komu jest polecana. Jakie pożytki płyną z czytania książek. Czy ja także mogę być pisarzem, zaproszenie do fantazjowania słowami i kredkami. Spotkanie dla 8-latków. Bilety 8 zł. Os. Przyjaźni 125.

  • 8 listopada, godz. 11.00 Poranek literacki z "Domem" i w domu.

 "Plotkarz wiatr oddechem wśród liści szeleści: Patrzcie! Oto Dom Tysiąca Opowieści!" Wejdziemy do tego domu, aby przysłuchać się różnym historiom, aby zobaczyć czym jest dom dla człowieka, kim jest człowiek w domu, kim jest bez domu... Co dzieje się z domem, gdy nie rozbrzmiewają w nim ludzki głos, śmiech. Gdy nie słychać w nim życia. Zamyślimy się nad przeszłością, nad naszymi przodkami, którzy nosili nasze domy w swoich sercach. Czy nasze ciało nie jest dla nas pierwszym, najważniejszym domem... Os. Przyjaźni 125. Wstęp wolny.

  • 17 listopada, godz. 19.00 Klub Zwierciadła,

czyli rozmowy i warsztaty na ważne tematy.
Tym razem o przeżywaniu żałoby po śmierci dziecka. Jakiego wsparcia osoby pogrążone w takiej żałobie potrzebują. W jaki sposób objąć świadomością i sercem to, co się wydarzyło. Jak być z bliskimi nam ludźmi, którzy pozostają pogrążeni w żałobie. Co im służy, co pomaga, co wzmacnia, co przynosi ulgę, a co przydaje cierpienia... Co jest potrzebne do utulenia takiego smutku i czy to w ogóle jest możliwe. Dyskusję i warsztaty poprowadzi Renata Dziurdzikowska - dziennikarka pisma.

  • 21 listopada, godz. 19.00 Spotkanie z Małgorzatą Sieczkowską,

współautorką książki: "Dobra pamięć, zła pamięć." Psychoterapeutką, trenerką w zakresie Somatic Experiencing, która podzieli się swoją wiedzą na temat leczenia traum. Os. Przyjaźni 125.