plakat

XI Konkurs Papieski "Chrzest. Polska. Człowiek"

16.02 – 16.03.2015

"Chrzest. Polska. Człowiek" - tak brzmi hasło 11. Konkursu Papieskiego realizowanego przez Instytut Tertio Milennio od 11 lat, a koordynowanego w województwie wielkopolskim, lubuskim i zachodniopomorskim przez Cafe Misja CK Fara we współpracy z Farą Poznańską Bazyliką Kolegiacką.

To największy w Polsce konkurs wiedzy o życiu i nauczaniu Jana Pawła II. W ubiegłorocznej edycji wzięło udział prawie pięć i pół tysiąca uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Jest o co walczyć - zwycięzcy z każdego regionu konkursowego pojadą na wycieczkę do Rzymu!
Czy Jan Paweł II wciąż inspiruje młodzież? Mija dziesięć lat od śmierci papieża Polaka, dzisiejsi licealiści mogą niewiele pamiętać z pontyfikatu, który skończył się, gdy byli jeszcze dziećmi.  A jednak, rosnąca z roku na rok liczba uczestników konkursu pokazuje, że osoba Papieża Polaka, pobudza do twórczego myślenia kolejne pokolenia, młodzież chętnie konfrontuje swoje poglądy z papieskim nauczaniem. Uczestnicy konkursu z zapałem zgłębiają  katolicką naukę społeczną, szczególnie bliską Janowi Pawłowi II.

Konkurs Papieski rusza 16 lutego. W pierwszym etapie trzeba rozwiązać quiz on-line. Można to zrobić z dowolnego miejsca i w dowolnym dniu przez cały miesiąc, aż do 16 marca. Wystarczy zarejestrować się, klikając w zakładkę "Weź udział w konkursie" na stronie: www.konkurspapieski.pl.

Do II etapu przejdą ci, którzy udzielą minimum 51 % poprawnych odpowiedzi. Ten etap także odbędzie się on-line, ale uczestnicy w całym kraju rozwiążą test w tym samym momencie. Na najlepszych czeka nie lada wyzwanie - napisanie eseju. Autorzy najwyżej ocenionych prac będę je bronić przed komisją podczas finału w połowie maja.
Konkursowi patronuje arcybiskup Stanisław Gądecki, prymas Polski, abp. Wojciech Polak oraz ordynariusze wielu diecezji. Patronat nad konkursem objął również Prezydent Miasta Poznania Jacek Jaśkowiak oraz Marszałek Województwa Wielkopolskiego Marek Woźniak. Inicjatywę wspierają kuratorzy oświaty w poszczególnych regionach, a także Związek Polskich Kawalerów Maltańskich oraz liczne organizacje i media katolickie.

Zobacz konkurspapieski.pl/