Dzieciaki podczas zajęć

Półkolonie w Zakładzie

29.06 – 24.07.2015
09:00

Półkolonie dla kreatywnych dzieciaków. Miejsce, w którym na co dzień goszczą stolarze, ślusarze, spawacze, krwawcowe i elektronicy, przez cały lipiec opanowane zostanie przez dzieciaki! Będzie tu miejsce na kreatywność, pomysłowość dzieciaków i prowadzących, dużo zależy od grupy. Na początku tygodnia grupa ustalać będzie swój rozkład jazdy! Będzie czas na wygibasy, na wymyślanie, budowanie, konstruowanie, luzowanie, tropienie, odkrywanie.

Każdy tydzień ma swój temat przewodni. Będzie nie tylko ciężka robota w warsztacie, ale również poranki koncepcyjne i zajęcia ruchowe.

  • 29.06. - 3.07. Zagadki umysłu

Pierwszy tydzień wakacji - rozgrzewka twórcza. Uczestnicy będą się zastanawiać, na czym polega ruch makers'ów. Co można stworzyć? Co dzieci i młodzież mogą z tego wziąć dla siebie. Techniki twórczego myślenia, rozwiązywania problemów, uczenia się. Jak ciekawe pomysły przemieniać w działania. Hasło: Działaj!

  • 6.07. - 10.07. Wejdź do gry

Wszystko jest grą! Instruktorzy pokażą młodym adeptom Zakładowym jak wyjść poza ramy komputera, jednocześnie patrząc w nieco inny sposób na gry, z którymi na co dzień mają do czynienia. Gry planszowe, miejskie, komputerowe i... a tego dowiecie się już podczas warsztatów! Tylko wejdźcie do GRY!

  • 13.07. - 17.07. Instrumentalne 1,2,3 Muzyka i majsterkowanie!

W zakładowym klimacie dzieciaki dowiedzą się paru ciekawostek o muzyce i podstawach rytmu, a potem każdy wykona swój własny kij deszczowy, kalimbę i gitarę. Kolejnym wyzwaniem będzie podłączenie instrumentów do wzmacniacza. Nie zabraknie też nagrywania i paru słów o obróbce dźwięku! Warsztaty poprowadzi zakładowy mistrz tworzenia instrumentów, nie tylko ze złomu, ale nawet butli gazowych!

  • 20.07 - 24.07. W trzech wymiarach

Poprzez architekturę, sztukę oraz technologię do świadomego odczuwania oraz kształtowania przestrzeni. "W trzech wymiarach" to zabawa w rysowanie, malowanie, modelowanie, rzeźbienie, projektowanie w skali pokoju - mieszkania - domu - miasta, praca z gliną, muzyką oraz elektroniką - w zajęciach chodzi o to, aby wrodzoną, silną u dzieci wrażliwość na przestrzeń i piękno uszanować oraz pokazać, iż stanowi ona bezcenny dar naturalnie wprowadzający w godne, radosne i twórcze życie.

Dzieciaki przynoszą drugie śniadanie, lunch w jeżyckiej, sprawdzonej jadłodajni. Zajęcia odbywają sie w godzinach 9:00 - 16:00 przeznaczone są dla dzieci w wieku 8 -12 lat

Bilety: http://polkoloniezaklad.evenea.pl Kontakt: zosia@animatonia.org

Zobacz https://www.facebook.com/events/991999987499127/