a

Twórcze warsztaty dla dzieci Lato z książką

2015-08-12 ( środa )
Teren Letniej Plaży przy Pawilonie nr 15 na MTP, wejście od ul. Głogowskiej (dawny McDonald's)

Wydawnictwo Miejskie Posnania zaprasza dzieci do udziału w kreatywnych warsztatach na podstawie książek Elizy Piotrowskiej. Podczas zajęć dzieci zostaną prawdziwymi "poznańskimi" ekspertami - poznają lokalną historię, architekturę i legendy, dowiedzą się, które zwierzęta mieszkają w zoo, a jakie rośliny spotkać można w Palmiarni, odkryją tajniki poznańskiej gwary...
Zajęcia odbędą się w ramach akcji "Lato z książką", organizowanej przez Międzynarodowe Targi Poznańskie na terenie letniej plaży MTP.
Gdzie: Hol Południowy, przy letniej plaży na terenie MTP, wejście od ul.  Głogowskiej
WSTĘP WOLNY!
PROGRAM:
- "Rysunkowy gąszcz, czyli tworzenie Palmiarni"!
warsztaty plastyczne na podstawie książki Elizy Piotrowskiej "Palmiarnia"
g. 11.00-11.45
Na początku warsztatów dzieci poznają różne strefy klimatyczne, florę i faunę z Palmiarni Poznańskiej. Następnie stworzą egzotyczny rysunkowy gąszcz,czyli wykonają ilustracje roślin występujących w poszczególnych pawilonach. Na koniec będzie czas na "ucztę pod palmami", podczas której dzieci wcielą się w rolę pomysłowych szefów kuchni i wymyślą dania z tropikalnych owoców.
Dla dzieci w wieku 6-9 lat.
Warsztaty poprowadzi animatorka, przewodnik miejski i autorka książeczek dla dzieci - Maja Rausch
- "Budujemy Poznań"
warsztaty konstrukcyjne na podstawie "Legendy o założeniu Poznania" Elizy
Piotrowskiej
g. 12.00-12.45
Podczas warsztatów mali konstruktorzy przeniosą się w dawne czasy, kiedy Poznań był małą osadą na wyspie Ostrów Tumski i podejmą wyzwanie zbudowania w tym miejscu pięknego miasta. Korzystając z różnorodnych materiałów i technik (tekturowe pudełka, kartony, wycinanki, pastele) dzieci stworzą znane poznańskie budowle, a następnie wspólnie zaprojektują całe miasto i zbudują jego makietę. Uczestnicy zajęć poznają historię i architekturę Poznania, rozwiną swoją wyobraźnię przestrzenną i zdolności manualne, a przede wszystkim będą się świetnie bawić!
Dla dzieci w wieku 5-9 lat.
Warsztaty poprowadzi animatorka, autorka książeczek dla dzieci i przewodnik miejski - Maja Rausch
- "Co za słowa, nie do wiary! To jest właśnie język gwary"
Językowa przygoda z poznańską gwarą dla gzubów i rojbrów
g. 13.00-13.45
Podczas warsztatów, opracowanych na podstawie książki Elizy Piotrowskiej "Szneka z glancem, czyli elementarz gwary poznańskiej" dzieci dowiedzą się, czym jest gwara, poznają najważniejsze zwroty i słowa lokalnego języka. Zajęcia prowadzone będą w formie zabawy ruchowej z zagadkami, rebusami i niespodziankami! Niech każdy mały poznaniak wie, że bimba to tramwaj, a bryle to okulary!
Dla dzieci w wieku 5-7 lat.
Warsztaty poprowadzi absolwentka pedagogiki UAM, nauczycielka, instruktorka zajęć teatralnych i plastycznych - Katarzyna Siek
- "Zwierzyniec pełen przygód"
warsztaty na podstawie książki Elizy Piotrowskiej "Nowe Zoo"
g. 14.00-14.45
Podczas zajęć dzieci dowiedzą się, jakie zwierzęta mieszkają w poznańskim ogrodzie zoologicznym, rozwiążą dotyczące ich zagadki, rebusy i łamigłówki. Następnie, podczas teatralnej zabawy, dzieci wcielą się w role egzotycznych mieszkańców zoo i odegrają krótkie scenki z ich udziałem. A na koniec zadanie dla pomysłowych konstruktorów - wspólne budowanie ulubionej ciuchci małych poznaniaków - Kolejki Parkowej Maltanka.
Organizatorzy zapraszają dzieci w wieku 4-6 lat do wspólnej zabawy!
Warsztaty poprowadzi absolwentka pedagogiki UAM, nauczycielka, instruktorka zajęć teatralnych i plastycznych - Katarzyna Siek.
Organizatorem warsztatów jest Wydawnictwo Miejskie Posnania:
http://www.poznan.pl/mim/wm/
Więcej informacji o wydarzeniach w ramach "Lata na Targach":
http://www.mtp.pl/pl/

Baner