a

Twórcze warsztaty dla dzieci Lato z książką - Budujemy Poznań

2015-08-12 ( środa )
Teren Letniej Plaży przy Pawilonie nr 15 na MTP, wejście od ul. Głogowskiej (dawny McDonald's)

Wydawnictwo Miejskie Posnania zaprasza dzieci do udziału w kreatywnych warsztatach na podstawie książek Elizy Piotrowskiej. Podczas zajęć dzieci zostaną prawdziwymi "poznańskimi" ekspertami - poznają lokalną historię, architekturę i legendy, dowiedzą się, które zwierzęta mieszkają w zoo, a jakie rośliny spotkać można w Palmiarni, odkryją tajniki poznańskiej gwary...
Zajęcia odbędą się w ramach akcji "Lato z książką", organizowanej przez Międzynarodowe Targi Poznańskie na terenie letniej plaży MTP.
Gdzie: Hol Południowy, przy letniej plaży na terenie MTP, wejście od ul.  Głogowskiej

WSTĘP WOLNY!

- "Budujemy Poznań"
warsztaty konstrukcyjne na podstawie "Legendy o założeniu Poznania" Elizy Piotrowskiej

Podczas warsztatów mali konstruktorzy przeniosą się w dawne czasy, kiedy Poznań był małą osadą na wyspie Ostrów Tumski i podejmą wyzwanie zbudowania w tym miejscu pięknego miasta. Korzystając z różnorodnych materiałów i technik (tekturowe pudełka, kartony, wycinanki, pastele) dzieci stworzą znane poznańskie budowle, a następnie wspólnie zaprojektują całe miasto i zbudują jego makietę. Uczestnicy zajęć poznają historię i architekturę Poznania, rozwiną swoją wyobraźnię przestrzenną i zdolności manualne, a przede wszystkim będą się świetnie bawić!
Dla dzieci w wieku 5-9 lat.
Warsztaty poprowadzi animatorka, autorka książeczek dla dzieci i przewodnik miejski - Maja Rausch.

Baner