a

Twórcze warsztaty dla dzieci Lato z książką - Zwierzyniec pełen przygód

2015-08-12 ( środa )
Teren Letniej Plaży przy Pawilonie nr 15 na MTP, wejście od ul. Głogowskiej (dawny McDonald's)

Wydawnictwo Miejskie Posnania zaprasza dzieci do udziału w kreatywnych warsztatach na podstawie książek Elizy Piotrowskiej. Podczas zajęć dzieci zostaną prawdziwymi "poznańskimi" ekspertami - poznają lokalną historię, architekturę i legendy, dowiedzą się, które zwierzęta mieszkają w zoo, a jakie rośliny spotkać można w Palmiarni, odkryją tajniki poznańskiej gwary...
Zajęcia odbędą się w ramach akcji "Lato z książką", organizowanej przez Międzynarodowe Targi Poznańskie na terenie letniej plaży MTP.

Gdzie: Hol Południowy, przy letniej plaży na terenie MTP, wejście od ul.  Głogowskiej

WSTĘP WOLNY!

- "Zwierzyniec pełen przygód"
warsztaty na podstawie książki Elizy Piotrowskiej "Nowe Zoo"
g. 14.00-14.45
Podczas zajęć dzieci dowiedzą się, jakie zwierzęta mieszkają w poznańskim ogrodzie zoologicznym, rozwiążą dotyczące ich zagadki, rebusy i łamigłówki. Następnie, podczas teatralnej zabawy, dzieci wcielą się w role egzotycznych mieszkańców zoo i odegrają krótkie scenki z ich udziałem. A na koniec zadanie dla pomysłowych konstruktorów - wspólne budowanie ulubionej ciuchci małych poznaniaków - Kolejki Parkowej Maltanka.
Organizatorzy zapraszają dzieci w wieku 4-6 lat do wspólnej zabawy!
Warsztaty poprowadzi absolwentka pedagogiki UAM, nauczycielka, instruktorka zajęć teatralnych i plastycznych - Katarzyna Siek.

Organizatorem warsztatów jest Wydawnictwo Miejskie Posnania:
http://www.poznan.pl/mim/wm/
Więcej informacji o wydarzeniach w ramach "Lata na Targach":
http://www.mtp.pl/pl/