plakat

Nie widzę przeszkód to tytuł akcji teatralnej, która w Międzynarodowy Dzień Białej Laski ,15 października, rozpocznie kolejną edycję Innego festiwalu. W tym roku będzie można zobaczyć spektakl "Całe życie w dresach", o perypetiach matki niepełnosprawnego dziecka, oraz wziąć udział w warsztatach mydełkowych. Wystąpi też kabaret Barbarzyńcy PL ze specjalnym udziałem osób niepełnosprawnych.

Fundacja Barak Kultury organizuje w Wielkopolsce festiwal, którego celem jest zapewnienie równego dostępu do kultury. Wydarzenia odbywają się w miejscach dostosowanych dla osób niepełnosprawnych fizycznie, festiwal tłumaczony jest na język migowy, film oraz kabaret pokazywane są z audiodeskrypcją.

Poznań:

Sobota, 15 października

Godz. 12.30 "Nie widzę przeszkód" - akcja teatralna z udziałem zespołu Bum Bum Band Deptak ul. Wrocławska

Niedziela, 16 października

Godz. 8.25 "Sygnały świata "'- audycja radiowa, prowadzenie: Jerzy Łączny Radio Merkury 100,9 FM

Godz. 16.00 "Rezerwat" Barbarzyńcy PL - kabaret tłumaczony na j. migowy i z audiodeskrypcją - Centrum Zjawisk Teatralnych, ul. Golęcińska 9 (wejściówki do odbioru CIM, ul. Ratajczaka 44)

Środa, 19 października

Godz. 17.00 "Zupełnie Nowy Testament" - film z audiodeskrypcją i napisami dla niesłyszących, reż. Jaco Van Dormael - Kino Muza ul. św. Marcin (wejściówki do odbioru godzinę przed seansem w Kinie Muza)

Czwartek, 20 października

Godz. 16.30 Warsztaty mydełkowe, prowadzenie: Podopieczni Warsztatu Terapii Zajęciowej "Krzemień" - Dobra Kawiarnia, ul. Nowowiejskiego 13/15 (zapisy barakkultury@barakkultury.pl)

Piątek, 4 listopada

Godz. 19.00 "Całe życie w dresach" -spektakl tłumaczony na j. migowy, Justyna Tomczak-Boczko/Teatr Ba-Q - Scena Robocza, ul.Grunwaldzka 22 (wejściówki do odbioru w Scenie Roboczej i CIM, ul. Ratajczaka 44)

Niedziela, 6 listopada

Godz. 16.00 "Rezerwat" Barbarzyńcy PL - kabaret tłumaczony na j. migowy i z audiodeskrypcją - Scena Nowa, CK Zamek, ul. Św. Marcin 80/82 (wejściówki do odbioru CIM, ul. Ratajczaka 44)