młody programista

Zostań programistą i naucz się języka obcego z SP 58

2018-03-05 ( poniedziałek ) – 2018-03-30 ( piątek )
Szkoła Podstawowa nr 58 im. Jerzego Kukuczki, ul. Ławica 3, Poznań

Szkoła Podstawowa nr 58 im. Jerzego Kukuczki w Poznania będąca w gronie pięciu najlepszych placówek w Wielkopolsce, które zostały wyróżnione podczas gali Ogólnopolskiego Konkursu o "LAUR Mistrza Nowoczesnej Edukacji" pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej, ogłasza nabór do klas pierwszych i klas siódmych dwujęzycznych.

Szkoła Podstawowa nr 58 im. Jerzego Kukuczki w Poznaniu od kilku lat ma bardzo wysokie wyniki sprawdzianów zewnętrznych (najwyższa stanina) i może się pochwalić dużą liczbą laureatów konkursów ogólnopolskich i wojewódzkich. Ponadto, placówka wyróżnia się stosując w swojej codziennej praktyce nowe rozwiązania technologiczne, innowacyjne metody i programy nauczania, a zatrudnieni w niej nauczyciele potrafią współpracować z młodzieżą w taki sposób, by wydobyć jej kreatywność i pasje do rozwijania swoich zainteresowań.

Szkoła zaprasza najmłodszych poznaniaków do klas pierwszych, a planuje otworzyć trzy oddziały od 1 września 2018 roku. Specjalnie dla nich organizuje tzw. "drzwi otwarte". Podczas spotkania przedstawi rodzicom informacje i odpowie na pytania, a dzieci zaprosi do sal lekcyjnych. Nie zapomina również o przyszłych siódmoklasistach, gdyż dla nich zostaną otwarte klasy dwujęzyczne z językiem angielskim i językiem niemieckim. Nabór do klas dwujęzycznych rozpocznie się 23 kwietnia 2018 roku.

Należy podkreślić, że szkoła na poznańskiej Ławicy może się pochwalić wzorową realizacją programów: "Szkoła z klasą 2.0", "Mistrzowie Kodowania" czy "Pilotażu programowania". Placówka według Ministerstwa Edukacji Narodowej jest jednym z liderów tzw. "dobrych praktyk" w Polsce. Podczas spotkania z przyszłymi pierwszoklasistami pokaże również szkolne roboty wykorzystywane na lekcjach od klasy I do VII czy pracownię Laboratorium Samsunga, w której w grudniu ustanowiony został Rekord Guinnessa w największej liczbie uczniów programujących w tym samym czasie. Uczniowie szkoły mają do dyspozycji blisko 200 laptopów i tabletów, a o realizowanym w szkole programie edukacyjnym "Mistrzowie Kodowania" powstał reportaż. Ponadto, uczniowie aktywnie działają zarówno na terenie szkoły, jak i poza nią wspierając wiele akcji charytatywnych.

Szkoła realizuje projekt "European Rainbow- a guide to teach European Citizenship", dzięki pozyskanym środkom z UE Erasmus+ i we współpracy ze szkołami z Bułgarii, Grecji, Litwy, Portugalii, Słowacji i Włoch.

Zobacz sp58poznan.edupage.org