plakat

Zbierz 2-, 4-osobową drużynę i weźcie udział w edukacyjnej grze dzielnicowej "W świecie głuchoniewidomych" 30 czerwca 2018 r. na Wildzie! Start: godz. 10.

Z okazji Międzynarodowego Tygodnia Wiedzy o Osobach Głuchoniewidomych, wolontariusze i podopieczni Wielkopolskiej Jednostki Wojewódzkiej Towarzystwa Pomocy Głuchoniewidomym zapraszają do udziału w grze, która pozwoli poznać i zrozumieć świat ciszy i ciemności. Na uczestników czeka mnóstwo zadań, w których na chwilę będą musieli wcielić się w osoby głuchoniewidome lub ich tłumaczy-przewodników. Dzięki symulatorom wad wzroku i wygłuszającym słuchawkom rozmaite czynności życia codziennego będzie można poznać z perspektywy osoby z uszkodzeniem wzroku i słuchu, a sprzęty i sposoby komunikacji przez nich używane ułatwią wykonanie zadań.

Jak odnaleźć zagubiony przedmiot nie używając zmysłu wzroku? Jak przygotować posiłek nie widząc składników? Jak przekazać ważny komunikat osobie, która nie słyszy? Jak bezpiecznie pomóc dotrzeć osobie niewidomej do celu? Alfabety Braille'a, Lorma i polskiego języka migowego są dla Ciebie czarną magią? Odczarujemy je, by pozwolić Ci bez trudu odczytać zaszyfrowane w nich hasła.

Namów do udziału swoje dzieci, rodziców, partnera albo partnerkę, rodzeństwo, dziadków, kolegów, koleżanki, sąsiadki, współpracowników, krewnych i znajomych królika, szykuj się na dużą dawkę wiedzy i jeszcze większą dawkę zabawy! Na zakończenie gry niespodzianki dla uczestników, projekcja krótkometrażowego filmu "Invisible" w reżyserii Zofii Pręgowskiej oraz mini-warsztaty.

Zgłoszenia do gry do 27 czerwca, do godz. 12 - wszystkie formularze dostępne na stronie http://wielkopolskietpg.wordpress.com/

Udział w grze jest bezpłatny.

Edukacyjna gra dzielnicowa "W świecie głuchoniewidomych" jest dofinansowana w konkursie na realizacje inicjatyw oddolnych w ramach Centrum Inicjatyw Lokalnych "WIL.DA.SIĘ". Projekt dofinansowany z budżetu Miasta Poznania #poznanwspiera

Zobacz www.facebook.com/events/194517521203993/