plakat

Razem przez wieki - wakacyjny cykl spotkań dla seniorów i najmłodszych

03.07 – 17.08.2018

W wakacje Muzeum Archeologiczne integruje pokolenia przez wspólną zabawę i naukę! Już 3 lipca rusza cykl spotkań dla młodszych i tych troszkę starszych. Wiedzę o najdawniejszych pradziejach i dziejach ziem polskich uczestnicy uporządkują i zgłębią w ramach programu "Patriotyzm Jutra" Muzeum Historii Polski.

Celem spotkań jest upowszechnianie wiedzy o historii i prahistorii ziem polskich wśród  dzieci oraz seniorów. Uczestnicy poznają m.in.: metody datowania zabytków, odbędą wizyty u specjalistów, zgłębią tajniki traseologii, ceramologii i archeologii eksperymentalnej.

Podczas spotkań przeprowadzone zostaną eksperymenty związane z pradziejami i wczesnym średniowieczem, których celem będzie wykonanie kopii wybranego artefaktu. Kontakt z zabytkiem archeologicznym i obserwacja drogi jaką przebywa on od stanowiska archeologicznego to najbardziej charakterystyczne elementy zajęć!

Możliwe jest uczestnictwo zarówno w całym cyklu spotkań jak i tylko podczas wybranych  tematów. Projekt kierowany jest głównie do seniorów i ich wnuków. Jednakże zainteresowani seniorzy mogą wziąć udział w zajęciach również bez swoich pociech.

Wykonane podczas warsztatów przedmioty staną się własnością uczestników, chętni będą mogli  udostępnić je na specjalnej ekspozycji organizowanej na zakończenie projektu w listopadzie!

Zapisy pod adresem mailowym: agnieszka.lukaszyk@muzarp.poznan.pl oraz pod numerem 618528251, wew. 153

Projekt dofinansowany ze środków Muzeum Historii Polski w ramach programu "Patriotyzm Jutra"

Terminy i tematy spotkań na stronie www.muzarp.poznan.pl/pl/aktualnosci/113