plakat

Dzień Najmłodszego Odkrywcy

2018-12-08 ( sobota )
Poznański Park Naukowo-Technologiczny ul. Rubież 46, 61-612, Poznań

Kategoria: Oświata Dziecko

Wraca ulubione wydarzenie najmłodszych Gości Laboratorium Wyobraźni, czyli... Dzień Najmłodszego Odkrywcy! 

Dzień Najmłodszego Odkrywcy dedykowany wyłącznie dzieciom w wieku 3-6 lat to wydarzenie, które organizowane jest z myślą o tym, aby już w najmłodszych dzieciach zaszczepiać chęć do nauki w formie zabawy i odpowiadać na ich niepohamowaną chęć poznawania świata. Specjalnie dla najmłodszych Odkrywców zaprojektowano program adekwatny do ich poziomu rozwojowego, w formie, która zarówno Maluchom, jak i ich Opiekunom zapewni komfort, bezpieczną atmosferę i warunki do swobodnej zabawy.

Atrakcje:

1. Experymentarium: Laboratorium Świętego Mikołaja dla Najmłodszych, czyli zajęcia sensoryczno-edukacyjne w laboratoryjnej przestrzeni. Mali Odkrywcy przywdzieją prawdziwe fartuchy i wraz z Opiekunami poczują prawdziwą magię Chemicznych Świąt! Sprawdzimy, czy lód można nauczyć pływać i czy są szanse, żeby bałwany się nie topiły. Zrobimy śnieżne glutki, które ułatwią nam oczekiwanie na pierwszy prawdziwy śnieg, a do domu zabierzemy gipsowe prezenty, które stworzymi własnymi siłami.

2. Ekspozycja na Wystawie Czerwonej: Doświadczanie świata nauki poprzez samodzielne eksperymentowanie. Ekspozycja pełna kolorów, kontrastów, faktur i stanowisk będących dla Najmłodszych Odkrywców tablicami manipulacyjnym wzmacniającymi u nich moc sprawczą poprzez kręcenie, pompowanie czy przykładanie magnesów i obserwowanie efektów własnych działań. Tego dnia Ekspozycja stanie się źródłem niezwykłych doświadczeń zmysłowych- będziemy patrzeć, słuchać i dotykać, nieustannie zachwycając się tym, ileż to świata wciąż pozostaje nam do odkrycia!

3. Gra akustyczna Knoocker: w tej części nadal będziemy zachwycać się kolorami, ale także ruchomymi obrazami.

Bilety na stronie

Wydarzenie dedykowane jest dzieciom od 3. do 6. roku życia wraz z opiekunami.

Zobacz https://bilety-wyobraznia.ppnt.poznan.pl/rezerwacja/termin.html?idg=30&data=2018-12-08