książka i folder, fot. Ł. Gdak

Mała Noc Muzeów z Poznańskim Szlakiem Legend dla Dzieci

2019-05-18 ( sobota )
Stary Rynek, Poznań

Bez względu na wiek, udział w Nocy Muzeum należy się wszystkim, również tym, którzy chodzą spać wcześniej! Brama Poznania zaprasza do udziału w Małej Nocy Muzeów z Poznańskim Szlakiem Legend dla Dzieci. Udział jest prosty - wystarczy pobrać folder z grą miejską i rozwiązać jej zadania na trasie Szlaku. Odkrywcy i odkrywczynie Szlaku otrzymają w prezencie książkę "Koziołki, rury i czarcie ogony" z dziesięcioma legendami o Poznaniu napisanymi specjalnie dla dzieci. Legend odsłuchać mogą również w wersji audio na stronie www.szlaklegend.pl.

Dodatkowo Brama zaprasza do udziału w animacjach oraz spotkaniach z teatrem ilustracji Kamishibai, w którego trakcie opowiedziane zostaną dwie legendy: "O założeniu Poznania" oraz "O tym, jak diabły chciały zatopić Poznań". Spotkania odbędą się w PCŚ-CIR, w godzinach 13:00-16:00.

Projekt Poznański Szlak Legend dla Dzieci został zrealizowany z Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego.

Miejsce: przestrzeń Starego Miasta, PCŚ-Centrum Inicjatyw Rodzinnych.

Warunki udziału: udział bezpłatny, nie ma zapisów, warunkiem udziału jest akceptacja regulaminu wydarzenia dostępnego na stronie www.bramapoznania.pl, w siedzibie organizatora: Brama Poznania ICHOT, ul. Gdańska 2 oraz w Centrum Inicjatyw Rodzinnych w dniu wydarzenia. Foldery można pobrać ze strony www.szlaklegend.pl, odebrać w Bramie Poznania ICHOT oraz w wybranych punktach Informacji Miejskiej (IM).

Książki będzie można odebrać w Centrum Inicjatyw Rodzinnych, w Arkadii przy ul. Ratajczaka, w godzinach 12:00-17:00.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie www.bramapoznania.pl.