plakat

Eksperymentownia: Zrób ruch - warsztaty STEAM dla rodzin z dziećmi w wieku 7-12 lat

2019-06-08 ( sobota )
Brama Poznania ICHOT, ul. Gdańska 2, Poznań

Kategoria: Oświata

Eksperymentownia - warsztaty STEAM (Science, Technology, Engineering, Art, Mathematics)  to warsztaty łączące nauki ścisłe, matematykę, inżynierię i sztukę z dziedzictwem Ostrowa Tumskiego. W trakcie zajęć uczestnicy będą wcielać się w rolę naukowców, inżynierów, twórców  i artystów. Będą konstruować, eksperymentować, wyjaśniać, dociekać, zadawać pytania, tworzyć. Program warsztatów stawia na kreatywność, poszukiwanie rozwiązań, pracę zespołową wewnątrz rodziny i odkrywanie przez zabawę. Wszystkie rodziny gotowe na poznawanie świata  w nietuzinkowy sposób i szereg wyzwań Brama Poznania zaprasza do Eksperymentowni - składu dziwów i niezwykłości!

Tematem przewodnim będzie ruch. Bieganie, skakanie, latanie, pływanie, spacerowanie. Czym jest ruch i co zrobić, żeby powstał? Jak z kilku elementów zbudować pojazd i wprawić go w ruch? Brama Poznania zaprasza wszystkie rodziny do podjęcia wyzwania inżynieryjnego i poeksperymentowania z ruchem.

 Zajęcia są okazją do:

  • poznawania świata i dziedzictwa Ostrowa Tumskiego w kontakcie z przyrodą i sztuką
  • eksperymentowania, konstruowania, wykonywania doświadczeń
  • poszukiwania kreatywnych rozwiązań
  • spędzenia czasu z rodziną i budowania więzi rodzinnych

Informacje praktyczne

Odbiorcy: rodziny z dziećmi w wieku 7 - 12 lat

Terminy:

  • 8.06.2019 r. godz. 10.30
  • 8.06.2019 r. godz. 13.30

Uczestnikami i uczestniczkami zajęć o godz. 13:30 będą również podopieczni i podopieczne Fundacji Aktywnej Rehabilitacji.

Czas trwania: ok. 120 minut

Koszt:  bezpłatne

Zapisy: Chęć udziału w zajęciach należy wcześniej zgłosić poprzez przesłanie wypełnionego formularza zgłoszeniowego na adres edukacja@bramapoznania.pl. Formularz dostępny na stronie www.bramapoznania.pl. Udział w zajęciach jest możliwy po otrzymaniu od organizatora potwierdzenia drogą elektroniczną.

Zobacz bramapoznania.pl