plakat

Rzeka Żywa:Niebieski Poranek na wystawie Zwierzęta Cybiny

2019-08-03 ( sobota )
Brama Poznania, ul. Gdańska 2, Poznań

Niebieski poranek to bezpłatne wydarzenie dla rodzin z dziećmi ze spektrum autyzmu. Podczas niego będzie można zwiedzić wystawę czasową "Zwierzęta Cybiny" oraz zbudować swojego tekturowego zwierzaka. Na czas trwania wydarzenia zostanie wyciszonai rozjaśniona przestrzeń Bramy Poznania oraz przygotowane zostaną miejsca odpoczynku z pufami i kocami. W tym czasie będzie można również zwiedzić ekspozycję główną z audioprzewodnikiem.

UWAGA: Wydarzenie dedykowane jest wyłącznie rodzinom z dziećmi ze spektrum autyzmu. Wydarzenie jest bezpłatne, obowiązują wcześniejsze zapisy na wybrane aktywności:

  •  Samodzielne zwiedzanie wystawy czasowej "Zwierzęta Cybiny"

W godz. 9.00 - 10.00 wystawa czasowa "Zwierzęta Cybiny" w przestrzeni Śluzy Katedralnej będzie otwarta tylko dla rodzin z dziećmi ze spektrum autyzmu. Są to cztery sale, w których będzie można nie tylko poznać ciekawostki o zwierzętach mieszkających w mieście, ale także rozwiązać wiele różnego rodzaju zadań.

  •  Animacje Tekturowe zwierzaki

W godz. 9.00 - 11.00 na trawniku przed Śluzą Katedralną pod okiem animatora będzie można skonstruować własnego cudaka-zwierzaka. Do dyspozycji będą duże i małe kartony, sznurki, papiery, tekturowe rolki i tuby.

  •  Samodzielne zwiedzanie ekspozycji głównej

W godz. 9.00 - 10.00 ekspozycja będzie otwarta tylko dla rodzin z dziećmi ze spektrum autyzmu. Ekspozycję będzie można zwiedzać z audioprzewodnikiem rozpoczynając o dowolnej godzinie pomiędzy godz. 9.00 - 10.00. Na ekspozycji będą czekały pracownicy/czki Biura Obsługi Klienta, których zawsze można poprosić o pomoc.

Informacje praktyczne:

  • Odbiorcy: rodziny z dziećmi ze spektrum autyzmu
  • Termin: sobota 3 sierpnia 2019 r., godz. 9.00 - 11.00
  • Miejsce: Brama Poznania, ul. Gdańska 2
  • Koszt:  bezpłatne

Zapisy: Chęć udziału w wydarzeniu należy wcześniej zgłosić poprzez przesłanie wypełnionego formularza zgłoszeniowego na adres edukacja@bramapoznania.pl Udział w wydarzeniu jest możliwy po otrzymaniu potwierdzenia od organizatora.

Formularz zgłoszeniowy:http://bramapoznania.pl/rzeka-zywa-niebieski-poranek-na-wystawie-zwierzeta-cybiny/

Po godzinie 10.00 Brama Poznania będzie otwarta dla wszystkich zwiedzających.

Zobacz bramapoznania.pl