grafika - smok

Smocze wakacje - półkolonie letnie Uniwersytetu Dziecięcego UNIKIDS

01.07 – 30.08.2019
07:30 16:00

Smoki - Robotyka Lego WeDo 2.0 / Lego Mindstorms EV3- Eksperymenty

Opowieści o gruboskórnych potworach zionących ogniem i buchających siarką, porywających księżniczki, pożerających bogu ducha winnych rycerzy, ciemiężących królestwa, od stuleci rozbudzały wyobraźnię ludzi. Na dobrą sprawę smoki stale mają się dobrze. Czy zastanawialiście się kiedyś, jak to naprawdę było ze smokami? Może ktoś celowo rozpowszechniał nieprawdziwe informacje? Komu zależało na smoczej niesławie? Podczas tegorocznych wakacji organizatorzy półkolonii postarają się odpowiedzieć na to i kilka innych pytań.

Po pierwsze uczestnicy spróbują dowiedzieć się, skąd się wzięły smoki? Na to pytanie odpowie PALEONTOLOG.

Następnie zapytają. Jak to się właściwie stało? Odpowiedzi udzielą baśnie, legendy, ludowe podania, obrazy, a nawet herby. Spojrzenie na smoki z perspektywy ANTOPOLOGA KULTURY.

Potem podejdą do tematu krytycznie. Jeśli smoki były tak uciążliwe dla otoczenia, to dlaczego istnieją niezwykłe owady nazywane smokami? Tę zagadkę pomoże rozwiązać ENTOMOLOG.

Jeszcze później przeprowadzą dochodzenie, skąd się wzięły smokowce w naszych domach? Odpowiedzi na pytanie o rośliny o smoczobrzmiących nazwach udzieli BOTANIK.

Na kończenie zajrzą do Państwa Środka, aby dowiedzieć się dlaczego nazywane jest również... Państwem Smoka?

Ponadto, zabawy integracyjne, kącik działań kreatywnych, działania plastyczne rozwijające wyobraźnię i codzienna dawka ruchu na świeżym powietrzu.

Szczegółowe informacje na stronie Uniwersytetu dziecięcego Unikids

Program szczegółowy półkolonii