plakat

Z pamiętnika podróżnika - Zamkowe Lato dla Dzieci

18.07 – 08.08.2019

Wydarzenia przeznaczone dla widzów od 6. roku życia

Bilety: 10 zł (dziecko, dorosły)

18.07. g. 11 - Scena Nowa
KRÓLEWNA ŻABKA. PODRÓŻ PO ZACZAROWANE JAJO‒ spotkanie z opowiadaczami JAWOROWI LUDZIE, Warszawa, czas trwania: 45 min.

W naszej opowieści wyruszymy w wędrówkę po niezwykłych krainach, podążając za charyzmatycznymi bohaterami, a naszymi przewodnikami będą mądre zwierzęta, wyposażone w spryt i magiczne moce. Dowiemy się, że pozory bardzo często mogą mylić, bo nikt nie jest naprawdę tym, kim na początku zdawałby się być oraz że każdy może stać się każdym (nawet królową), jeśli tylko tego mocno zapragnie i uparcie będzie dążył do celu. Przekonamy się, że czasem warto się zatrzymać i wysłuchać nawet kogoś bardzo niepozornego, nierzucającego się w oczy, bo nigdy nie wiadomo, co ma nam dam powiedzenia i kiedy pozyskana wiedza może nam się przydać.

Opowiada grupa JAWOROWI LUDZIE w składzie: Katarzyna Żytomirska (opowieści, śpiew), Katarzyna Szurman (harmonia, skrzypce i inne instrumenty), Katarzyna Wińska (śpiew, lira korbowa, instrumenty perkusyjne)

25.07. g. 11 - Scena Nowa
POD BOABABEM. BAŚNIE AFRYKAŃSKIE / KARAWANA OPOWIEŚCI -  spotkanie z opowiadaczami / Warszawa, czas trwania: 60 min.

Na chwilę przeniesiemy się do Afryki, gdzie pośród wielkich przestrzeni ludzie spotykają się przy ogniskach i wciąż opowiadają historie. Usłyszycie o pewnej smutnej czarownicy, która bardzo lubiła słonie. Spotkamy strasznego ducha co połykał motyle. Dowiecie się też, dlaczego niebo jest tak wysoko, a kiedyś było całkiem nisko...

Opowiada: Szymon Góralczyk, ilustracja muzyczna: Mieszko Nowacki (djembe, digeridoo, tank drum)

8.08. g. 11 - Scena Nowa
POMIĘDZY SŁOŃCEM A KSIĘŻYCEM. BAŚNIE MEKSYKAŃSKIE / KARAWANA OPOWIEŚCI ‒  spotkanie z opowiadaczami / Warszawa,
czas trwania: 60 min.

Wspólnie wyruszymy na drugi koniec świata, przekroczymy ocean i znajdziemy się w bardzo kolorowym kraju - Meksyku! A kraj ten, pełen kolorowych domów, rozśpiewanych i roztańczonych ludzi, skrywa też wiele tajemnic i czarów... Dowiecie się jak, według ludu Huichol, powstał świat, kto piekł tortille dla Watakame albo w kim zakochał się Pan Żaba. Opowieści będą różnorodne, dynamiczne, kolorowe i pełne wyszukanych przypraw. Jak to w Meksyku :) Gotowi na wyprawę?

Opowiada: Szymon Góralczyk, ilustracja muzyczno-wokalna: Martyna Gibes (ukulele)

Bilety w sprzedaży od 25.06.
Kasa: tel. |+48| 61 64 65 260 / kasa@ckzamek.pl
Punkt info: |+48| 61 64 65 272 / informacja@ckzamek.pl

Zobacz ckzamek.pl